Ilijoski nuk feston golin ndaj FC Shkupit (VIDEO)

Bazhe Ilijoski ka gjetur golin e parë me fanellën e Rabotniçkit, që pas transferimit në merkaton e dimrit nga rradhët e FC Shkupit, njofton “infOSport.mk”. Pikërisht ndaj ish skuadrës së tij, Ilijoski shënoi golin debutues të këtij edicioni me “romantikët”, duke ndihmuar në këtë mënyrë skuadrën e tij për të

Rabotniçki brenda dy minutave përmbysi rezultatin ndaj FC Shkupit! Çfarë po ndodh me “pëllumbat” nga Çairi? (VIDEO)

Rabotniçki brenda vetëm dy minutave arriti që të përmbys rezultatin në ndeshjen kundër FC Shkupit në Çair, njofton “infOSport.mk”. Disfata e sotme 1:2 përballë “romantikëve” ishte e 5-ta me rradhë për skuadrën nga Çairi, që tashmë ndodhet në pozitën e 7-të, vetëm 5 pikë larg  Sileksit, që renditet në pozitën e

Demir Imer shpërrthen me një super gol në elitën e futbollit maltez (VIDEO)

Ish futbollisti i Shkëndijës dhe Renovës, Demir Imeri ka shënuar një ndër golat e tij më të bukur në karrierë, teksa të shtunën shënoi një super gol për ekipin e Mosta FC, që garon në elitën e futbollit maltez, njofton “infOSport.mk”. Kërçovari Imeri shënoi golin e dytë në përballjen ndaj skuadrës

Osmani: Me çdo fitore, Shkëndija po i afrohet titullit të kampionit

Shefi i stafit teknik i KF Shkëndija nuk ka fshehur kënaqësinë pas fitores së rradhës në kampionat, kur kuqezinjtë menaxhuan fitore 2:1 përballë Renovës në xhiron e 27-të të LPFM-së. Bejtullai dhe Radeski shënuan golat për triumfin e 19-të sezonal të Shkëndijës, ndërsa përkohësisht xhepçishtasit barazuan me anë të Sadikit. “Mendoj

Mbyllen 45 minutat e para, ja rezultatet e 5 ndeshjeve në LPFM

Janë mbyllur 45 minutat e para në ndeshjet e javës së 27-të në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. “El Clasico” shqiptare midis Shkëndijës dhe Renovës u mbyll me shifrat 1:1. Që të dy golat u shënuan brenda 4 minutave, ndërsa që të dy u shënuan nga ana e