Publikohet vendimi për arbitrin e ndeshjes shumë të përfolur, Juventus-Milan

Në mbledhjen e sotme mes drejtuesve të klubeve, kapitenëve dhe disenjatorit të arbitrave në Itali, është folur për shumë tema të diskutueshme mbi vendimet e gjyqtarëve por mbi të gjitha është diskutuar për vendimet që aq shumë u përfolën në ndeshjen e fundjavës mes Juventusit dhe Milanit, ku kuqezinjtë pretenduan

Në Itali e bëjnë fakt të kryer çështjen e trajnerit te Kombëtarja shqiptare! Për habi nuk është Zakeroni, por…!

Ditëve të fundit nga Federata Shqiptare e Futbollit nuk kanë dalë me detaje lidhur me emrin e trajnerit të ri, ndërsa më shumë me këtë çështje si duket po merren mediat italiane. Nëse është për të ju besuar atyre, nuk është Alberto Zakeroni ai i cili do të marrë drejtimin e

Bunjamin Shabani driblon mbrojtësin kundërshtar dhe shënon për Shirakun (VIDEO)

Mesfushori nga Kumanova, Bunjamin Shabani ka gjetur golin e parë në Superligën e futbollit të Armenisë në barazimin 2:2 të skuadrës së tij Shirakut ndaj Araratit. Shabani zhbllokoi shifrat e takimit në minutën e 70-të, duke u liruar mirë nga mbrojtja kundërshtare në zonën e tyre dhe shënoi golin për

Sadiku pas super golit ndaj Bazelit festoi duke i sharë të gjithë në shqip! (VIDEO)

Festimi me të shara në shqip i Armando Sadikut është kthyer në temën e ditës në Zvicër po aq sa edhe goli i jashtëzakonshëm i sulmuesit shqiptar dhe në mediat zvicerane ky është interpretuar si sinjal i qartë drejtuar trajnerit Fabio Celestini i cili nuk e aktivizonte rregullisht. Vetë Sadiku pas