Barcelona fiton në “Olld Traford”, Juve vetëm barazim ndaj Ajaksit (VIDEO)

Barcelona më në fund ka dalë kokëlartë nga “Olld Traford”, pasi sonte në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve mundi Mançester Junajtedin e Ole Gunar Solskjaer me rezultatin minimal 1:0, njofton “infOSport.mk”. Golin e vetëm në këtë ndeshje mjaft interesante e realizoi Luis Suarez që në minutën e 13-të,

Barcelona kalon në epërsi ndaj Junajtedit (VIDEO)

Barcelona shumë shpejt ka hapur takimin çerekfinal në transfertën ndaj Mançester Junajtedit, teksa kaluan në epërsi vetëm pas 13 minutave lojë, njofton “infOSport.mk”. Lionel Messi mjaft mirë gjeti në shtyllën e dytë bashkëlojtarin e tij Luis Suarez, i cili me kokë shënoi në rrjetën e De Gea. https://www.youtube.com/watch?v=THUmPNwxMes Fillimisht arbitri anësor tregoi

Ajaksi-Juventusi, formacionet zyrtare

Ajaksi sonte me fillim në ora 21:00 do të mirëpret Juventusin në stadiumin “Johan Krojf” në Amsterdam në një ndër ndeshjet më interesante çerekfinale të Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”. Skuadra holandeze deri në këtë fazë arriti pasi në 1/8 e finales eliminoi kampionët në fuqi të Europës, Real Madridin,

Mançester Junajted-Barcelona, formacionet

Skuadrat e Mançester Junajtedit dhe Barcelonës sonte në “Olld Traford” do të zhvillojnë ndeshjen e tyre të parë çerekfinale në kuadër të Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”. Trajneri i “katalunasve”, Ernesto Valverde ka bërë vetëm një ndryshim nga formacioni i fundit që zbriti në fushë kundër Atletiko Madridit, duke inkuadruar

Makedonija Gj.P për herë të tretë do të luaj në finale të Kupës, eliminuan Bellasicën (VIDEO)

Makedonija Gj.P edhe për herë të tretë në historikun e saj do të luaj në një finale të madhe të Kupës së Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Ata sot edhe në ndeshjen e kthimit të ½ së finales mundën Bellasicën me rezultatin identik (1:0), sikurse në ndeshjen e parë, duke përsëritur në

Kupa e Maqedonisë, mësohen dy skuadrat finaliste

Makedonija Gj.P dhe Akademia Pandev do të luajnë në finalen e madhe të Kupës së Maqedonisë për edicionin 2018/2019, njofton “infOSport.mk”. Që të dyja këto skuadra edhe në ndeshjet e kthimit shënuan fitore identike sikurse në ndeshjet e para, me ç’rast në fund me plotë meritë u kualifikuan për në finalen