Ofendimet ndaj shqiptarëve nuk ndaluan, kulmi ishte goditja e Muratit nga tribuna (VIDEO)

Ndeshja midis Vardarit dhe Shkëndijës në disa momente ishte shumë e tensionuar, ndërsa për këtë ndoshta ndikuan edhe ofendimet ndaj shqiptarëve nga ana e tifozëve vendas “komitët”. Pikërisht këto thirrje nacionaliste sollën ndërprerje disaminutëshe të ndeshjes, pasi arbitri kryesor Dejan Jakimovski urdhëroi kapitenin vendas të kërkojë të ndalojnë korret ofenduese në

Ai momenti kur Ibraimi luante si “macja me miun” me Cvetanoskin e Vardarit (VIDEO)

Derbi ndeshja  e javës së 28-të në elitën e futbollit vendor midis Vardarit dhe Shkëndijës u mbyll me barazim pa gola, njofton "infOSport.mk". Të dyja skuadrat kishin rastet e tyre për të shënuar, mirëpo nuk arritën të bëjnë një gjë të tillë, ndërsa pak para fundit të pjesës së parë, Agim

Luanat e Futsal Shkupit nuk kanë të ndalur, 24 fitore në 25 ndeshje

Sot festa në Çair ka qenë e dyfishtë, pasi përveç ekipit të futbollit të madh FC Shkupi, ka triumfuar edhe ekipi i futbollit të vogël, Futsal Shkupi, njofton “infOSport.mk”. Këta të fundit sonte në palestrën “Enver Idrizi” në Seravë mundën Astibon me rezultatin 9:2. Të besuarit e trajnerit Zoran Lekiq zhvilluan

Derbi i madh pa gola, FC Shkupi fiton pas 5 ndeshjeve, humb Renova

Derbi i madh në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë midis Vardarit dhe Shkëndijës, i zhvilluar në stadiumin “Boris Trajkovski” në Maxhari të Shkupit është mbyllur me barazim pa gola, njofton “infOSport.mk”. Të dyja skuadrat kishin disa mundësi shënimi, mirëpo duke mos arritur që të shënojnë atë golin e shumëpritur, ashtu

Elif Elmaz shënon dhe barazon në derbin ndaj Galatasarajit (VIDEO)

Shkupjani Elif  Elmaz  nuk ka lejuar që gëzimi i futbollistëve dhe tifozëve të Galatasarajit të zgjasë shumë kohë. Pas golit të shënuar nga Onjekuru në minutën e 66-të, përmes të cilit Galatasaraji kishte avansuar në “Shukru Saraçogllu”, Elif Elmaz në minutën e 71-të arriti që të barazojë shifrat, duke bërë