Juve heq dorë nga transferimi 80 milionësh nga rradhët e Barcelonës!

Juventusi si duket ka hequr dorë nga nënshkrimi i kontratës me mbrojtësin francez të Barcelonës, Samuel Umtiti, shkruajnë mediat italiane. Drejtuesit e skuadrës kampione të Spanjës për shërbimet e futbollistit të tyre, për të cilin interesohen shumë skuadra europiane, kanë vënë çmimin e 80 milion eurove. Si duket kjo shifër është shumë

Milani gati të marrë shokun e Berishës dhe Xhimshitit në verë!

Milani duket se do të bëjë një revolucion të thellë në skuadër me të përfunduar sezoni aktual. Sipas asaj që raportojnë mediat në Itali, skuadra “kuqezi” nga Milano po tenton t’i transferojë disa futbollistë gjatë afatit kalimtar të verës. Milani e dëshiron me ngulm transferimin e mbrojtësit të Atalantas, Timoti Kastanje, për

Zbulohen emrat që do të braktisin Realin këtë verë!

Zinedine Zidane ka folur me mediat përpara ndeshjes së Real Madrid me Leganes dhe ai ka zbuluar mbi planet e transferimit të klubit, duke paralajmëruar për ndryshimet e ardhshme . Madje janë shfaqur edhe emrat të cilët përfundimisht do të largohen nga Reali. “Të gjithë lojtarët e mi janë të rëndësishëm dhe

Milani siguron shërbimet e super brazilianit, UEFA i thotë STOP këtij transferimi!

Pas vendimit të UEFA-s për të hetuar përsëri skuadrën e Milanit, tregu i “Rossonerëve” duket se është vënë në pritje, gjë që ka shkaktuar disa probleme për drejtorin sportiv Leonardo. Në fakt, siç është raportuar nga “Corriere Della Sera”, Leonardo ka siguruar tashmë shërbimet e yllit të Gremios, Everton, për shërbimet

Elif Elmas ishte vetëm 3 muajsh, kur Gallata fitoi Fenerbahçen për herë të fundit

Derbi i Stambollit ndërmjet Fenerbahçes dhe Gallatasarajit çdo herë nxjerr debate të nxehta, ndërsa ai mbrëmë që u zhvillua u mbyll me barazim 1:1 dhe golin e barazimit për “verdhekaltërit” e realizoi pikërisht futbollisti nga Shkupi, Elif Elmas. Goli reprezentuesit të Maqedonisë çoi në 20 vite serinë negative të Gallatës që

Ofendimet ndaj shqiptarëve, Vardari para Komisionit Disciplinor të FFM-së (VIDEO)

Grupi i tifozëve “Komitët”, gjatë ndeshjes së djeshme të skuadrës së tyre të Vardarit me Shkëndijën e Tetovës, kanë përdorur gjuhë të urrejtjes duke fyer futbollistët, publikun shqiptar, por edhe shqiptarët në përgjithësi. Ndeshja që u zhvillua në stadiumin “Boris Trajkovski” në lagjen Maxhari të Shkupit, ishte ndërprerë në minutën e