E bujshme, Ajaksi shuan ëndërrën e Juves dhe Kristiano Ronaldos (VIDEO)

Ajaksi ka vazhduar me befasitë e këndshme të këtij edicioni në Ligën e Kampionëve. Pasi eliminuan Realin e Madridit në 1/8 e finales, sonte të besuarit e trajnerit Ten Hag eliminuan edhe kampionët e Italisë, Juventusin, duke u kualifikuar me plotë meritë për në gjysmëfinale, njofton “infOSport.mk”. Kristiano Ronaldo në minutën

Barcelona me stil kualifikohet në gjysmëfinale (VIDEO)

Barcelona është skuadra e parë gjysmëfinaliste në kuadër të Ligës së Kampionëve, pasi sonte edhe në ndeshjen e kthimit arriti që të mposhtë Mançester Junajtedin, njofton “infOSport.mk”. Pas fitores 1:0 në “Olld Traford”, sonte të besuarit e trajnerit Valverde në “Kamp Nou” shënuan fitore 3:0. GOLAT NGA NDESHJA BARCELONA - MANÇESTER J.,

De Ligt shtang Juventusin (VIDEO)

Ajaksi është gati për të bërë senzacionin e rradhës në kuadër të ndeshjeve të Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”. Pas eliminimit të skuadrës kampione të Europës, Realit të Madridit, futbollistët e rinj të Ajaksit janë shumë pranë senzacionit të rradhës, këtë herë eliminimit të Juventusit dhe kualifikimit për në gjysmëfinale. Pas

Mitevski më nuk është trajner i Sileksit

Momçilo Mitevski nuk është më trajner i Sileksit. Strategu nga Kratova kohëve të fundit kishte probleme me shëndetin, ndërsa gjatë muajit tetor të vitit të kaluar ai iu nënshtrua një ndërhyrje kirurgjike në zemër, njofton “infOSport.mk”. Pikërisht për shkak të këtyre problemeve shëndetësore, drejtuesit e Sileksit e panë të arsyeshme që

Juve dhe Ajaksi shkojnë në pushim me barazim identik si nga ndeshja e parë (VIDEO)

Juventusi dhe Ajaksi 45 minutat e para i kanë mbyllur me shifrat 1:1, rezultat ky që ishte përfundimtari në ndeshjen e parë në Holandë. Në rast se ky rezultat do të mbetej i pandryshuar edhe në 45 minutat e dyta, atëherë ndeshja në Torino do të ju drejtohej vazhdimeve dy

Herë me të djathtën, e herë me të majtën, Messi çmend De Gean dhe tifozët në “Kamp Nou” (VIDEO)

Ndeshja e kthimit e ½ së finales midis Barcelonës dhe Mançester Junajtedit ka nisur në mënyrën më të mirë për skuadrën vendase, që pas 20 minutave avansoi me rezultatin 2:0, njofton “infOSport.mk”. Që të dy golat mbajnë firmën e Lionel Messit, i cili brenda 4 minutave arriti që të mposhtë portierin

Formacioni i frikshëm i Realit të Madridit për sezonin 2019/2020!?

Zinedine Zidane duket se do të bëjë një revolucion të madh në skuadrën e Real Madridit. Zinedine Zidane do t’i largojë disa futbollistë, për tu liruar vendin transferimeve të reja. Trajneri francez ka fituar tre herë Ligën e Kampionëve, por me formacionin që mund ta bëjë në sezonin e ri, ai mund

Hidhet shorti për ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë

Është hedhur shorti për ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë, ku edhe një herë tjetër, goglat kanë sjellë përballje interesante. Kështu, kampionët në fuqi të Shqipërisë dhe të Kupës njëkohësisht, Skënderbeu do të përballen në gjysmëfinale me Kukësin, një duel ky që në vitet e fundit ka sjellë jo pak emocione. Ndërkohë

Zbulohet arsyeja pse ndeshja Angli-Kosovë nuk do të luhet në “Uembli”

Federata e Futbollit të Anglisë ka njoftuar muajin e kaluar që ndeshja kualifikuese me Kosovën nuk do të zhvillohet në stadiumin “Uembli”. Kjo ka befasuar të gjithë opinionin pasi që Anglia luan rregullisht ndeshjet zyrtare në këtë stadium. Sekretari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Eroll Salihu ka treguar pse nuk do