Formacioni i frikshëm i Realit të Madridit për sezonin 2019/2020!?

Zinedine Zidane duket se do të bëjë një revolucion të madh në skuadrën e Real Madridit.

Zinedine Zidane do t’i largojë disa futbollistë, për tu liruar vendin transferimeve të reja.

Trajneri francez ka fituar tre herë Ligën e Kampionëve, por me formacionin që mund ta bëjë në sezonin e ri, ai mund të përsëris një gjë të tillë sërish.

Rafael Varane, Marselo, Luka Modriç, Toni Kroos, Garet Bejll, Karim Benzema dhe Mariano Diaz, mund ta përfundojnë aventurën e tyre te Real Madridi, ndërsa me paratë e përfituara nga shitjet e tyre, “madrilenët” mendohet ti blejnë futbollistët

Eder Militao, Grimaldo, Declan Rice, Poll Pogba, Eden Hazard dhe Kylian Mbappe.

Më poshtë mund ta shikoni se si mund të duket formacioni i Realit të Madridit në sezonin e ri 2019/2020.

Leave a Reply