Barcelona dhe Messi fluturojnë, “katalunasit” shumë pranë finales së madhe (VIDEO)

Kur Lionel Messi është në nivelin e duhur, atëherë Barcelonën nuk mund ta ndali askush. Ashtu ndodhi edhe sonte në “Kamp Nou” në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, në të cilën ndeshje “katalunasit” shënuan fitore 3:0 ndaj Liverpullit, njofton “infOSport.mk”. Rezultati ndoshta është i lartë në bazë të

Klop i përgjigjet Messit: Edhe ne duam të luajmë në finale

Trajneri i Liverpullit, Jurgen Klop beson se skuadra e tij do të arrijë që të marrë një rezultat pozitiv në ndeshjen e parë sonte në “Kamp Nou” përballë Barcelonës. Strategu gjerman e ka konsideruar “të rrezikshme” deklaratën e Messit për të fituar Ligën e Kampionëve, pasi sipas tij edhe synimi i

Tiago Silva mbyll para kohe sezonin me PSZH-në

Pas disfatës së mbrëmshme ndaj Monpelje, kampionët e PSZH-së kanë pësuar një tjetër humbje. Është kapiteni Thiago Silva, i cili duket se e ka mbyllur para kohe sezonin për shkak problemeve fizike. 34-vjeçari ka dëmtuar meniskun e gjurit në sfidën me Lille, çka e detyron t’i nënshtrohet një ndërhyrjeje kirurgjikale për të

Reali pranë firmës me mesfushorin e Totenhamit

Real Madrid ka përfunduar gjysmën e punës për afrimin emesfushorit danez të Totenhamit, Kristian Eriksen. Një gjë të tillë pohon madrilenja “AS”, sipas së cilës klubi madrilen ka arritur marrëveshje verbale me mesfushorin me tipare sulmuese dhe tani pritet që të arrihet marrëveshja edhe me drejtuesit e skuadrës angleze për

Juve bënë revolucion në skuadër, gati të shesë 5 titullarë!

Revolucion te Juventus. Është ky titulli i gazetës italiane "Corriere dello Sport", e cila bën me dije se skuadra kampione e Italisë do të shesë plotë 5 titullarë gjatë merkatos së verës. Ndër emrat që përmend kjo gazetë, janë ato të Miralem Pjaniç, Daglas Kosta, Mario Manxhukic, Aleks Sandro dhe Huan

Feronikeli i Ramadanit kualifikohet në finalen e Kupës së Kosovës

Vazhdon shkëlqimi i skuadrës së Feronikelit në futbollin kosovar me Zekirja Ramadanin në krye, njofton “infOSport.mk”. Strategu shkupjan me skuadrën e tij sot mundën edhe në ndeshjen e dytë gjysmëfinale skuadrën e Ballkanit, duke u kualifikuar kështu me meritë në finalen e madhe. Feronikeli në stadiumin “Rexhep Rexhepi” shënoi fitore 2:0,

Zyrtare, Angli-Kosovë zhvillohet në stadiumin ku Artim Shaqiri shënoi golin më të bukur të karrierës (VIDEO)

Anglia do të kthehet në stadiumin “Sent Meri” të Sauthemptonit për ta zhvilluar ndeshjen kualifikuese për Europianin e vitit 2020 ndaj Kosovës. Një gjë të tillë  ka konfirmuar vetë Federata Angleze e Futbollit, ndërsa do të jetë kjo ndeshja e parë që Anglia do ta zhvillojë në Bregun Jugor që

Barcelona-Liverpull, formacionet e mundshme

Sonte në “Kamp Nou” zhvillohet akti i parë i gjysmëfinales mes Barcelonës dhe Liverpullit. Barcelona vjen pas fitimit të titullit kampion në Spanjë dhe me një mundësi të artë për të fituar edhe këtë vit tripletën, ndërsa Liverpulli ende është në garë për tu shpallur kampion bashkë edhe me Sitin. Valverde

Legjenda Iker Kasiljas pëson sulm në zemër!

Legjenda Iker Kasiljas ka pësuar sulm në zemër gjatë stërvitjes së sotme me skuadrën e Portos, njoftojnë mediat në Portugali. Gardiani spanjoll menjëherë ishte dërguar në spital dhe nuk është në rrezik për jetën. Iker Kasiljas nuk ishte ndjerë mirë pas stërvitjes së “dragonëve”, ndërsa me urgjencë ishte dërguar në spital,