Galatasaraji mund Beshiktashin dhe merr kryesimin në Superligën turke (VIDEO)

Galatasaraji ka shënuar fitore 2:0 në derbi ndeshjen e javës së 31-të në Superligën turke kundër Beshiktashit, duke marrë kështu kryesimin në renditje, njofton “infOSport.mk”. Nga një gol në secilën pjesë shënuan të besuarit e trajnerit Fatih Terim në mes polemikash, duke pasur parasysh se në dy raste duheshe të intervenojë

Qatip Osmani flet pas titullit të tretë kampion me Shkëndijën

Shkëndija për herë të tretë në histori është shpallur kampione në elitën e futbollit të Maqedonisë. Fitorja1:0 në transfertën e djeshme me Rabotniçkin solli trofeun e katërt të “kuqezinjëve” në tre sezonet e fundit, periudhë gjatë së cilës Shkëndija koleksionon dy tituj në kampionat dhe dy Kupa. Nëse këtyre u shtojmë