Ndeshje infarkt me kthesa dhe 5 gola të shënuar zhvilluan Bellasica dhe Renova (VIDEO)

Një ndeshje infarkt me 5 gola të shënuar dhe kthesë të rezultatit kanë zhvilluar Bellasica dhe Renova sot në Strumicë, në stadiumin “Mladost”, aty ku në fund fitores iu gëzua skuadra vendase me rezultatin 3:2, njofton “infOSport.mk”. Nuk munguan as polemikat mes futbollistëve, grindjet, madje edhe kartonët, përfshirë këtu edhe të

Ndodh çmenduria e rradhës në Ligën e Kampionëve! Totenhami falë Mouras në frymën e fundit eliminon Ajaksin (VIDEO)

Pas përmbysjes së madhe të Liverpullit mbrëmë në ndeshjen ndaj Barcelonës, sonte ka ndodhur çmenduria e rradhës në Ligën e Kampionëve. Totenhami arriti që të kualifikohet në finalen e madhe, falë një goli të shënuar në sekondën e fundit të kohës shtesë prej 5 minutash, edhe pse gjatë 45 minutave

Shkëndija pas 14 ndeshjeve si vendas nuk fiton ndaj Sileksit

Shkëndija ka barazuar pa gola ndaj Sileksit në ndeshjet e javës së 33-të, duke zhgënjyer në këtë mënyrë tifozët e pranishëm në tribuna, njofton “infOSport.mk”. Shkëndija shihej si favorite në këtë përballje, mirëpo formacioni me të cilin zbriti Osmani në fushë, bëri që në start të mendohet se “kuqezinjtë” nuk

Osmani me shumë ndryshime në formacion përballë Sileksit

Shkëndija, skuadër kjo që të shtunën edhe zyrtarisht u shpall kampione e Maqedonisë në futboll për të dytin vit me rradhë, sot në kuadër të javës së 33-të do të mirëpret Sileksin në Tetovë, njofton “infOSport.mk”. Skuadra “kuqezi” llogaritet si favorite, ndërsa ashtu edhe siç kishte paralajmëruar trajneri Osmani, pas titullit

Renova pa dy sulmuesit e saj kryesor ndaj Bellasicës

Renova sot në kuadër të javës së 33-të në elitën e futbollit vendor do të jetë mysafir i Bellasicës në Strumicë. “Gjipspunuesit” në këtë ndeshje vijnë pas fitores së thellë 9:1 të shtunën ndaj Pobedës, ku 6 gola shënoi dyshja sulmuese Vllatko Stojanovski – Emran Ramadani, njofton “infOSport.mk”. I pari realizoi

Jovanovski: Të shfrytëzojmë terrenin vendas dhe të arkëtojmë 3 pikët

FC Shkupi është një skuadër shumë cilësore, thotë portieri i Makedonija GJ.P, Marko Jovanovski, duke potencuar njëkohësisht rëndësinë e pikëve nga ky takim. Ish gardiani i Shkëndijës thotë se bashkë me shokët duhet të shfrytëzojnë terrenin vendas dhe të marrin 3 pikët e plota nga kjo përballje që starton në

Trajneri i Bellasicës: Vetëm 3 pikë dhe asgjë tjetër ndaj Renovës

Bellasica tashmë 5 ndeshje me rradhë nuk dinë për disfatë, ndërsa kjo seri pozitive trajneri Aco Stojanov dëshiron që të vazhdojë edhe pas ndeshjes së sotme me Renovën. Ai thotë se Renova është një skuadër e fuqishme, megjithatë opcioni i tyre i vetëm është fitorja, për të cilën do të

Klop: Kam shikuar shumë ndeshje, mirëpo asnjë si kjo sonte!

Trajneri i Liverpullit, Jurgen Klop nuk ka fshehur emocionet pas fitores mbresëlënëse të skuadrës së tij 4:0 ndaj Barcelonës në ndeshjen e kthimit të ½ së finales së Ligës së Kampionëve Europian. Ai tha se gjatë karrierës së tij ka shikuar shumë ndeshje, mirëpo nuk mban mend asnjë si takimi i