SH.M. “Cvetan Dimov” shpallet edhe kampione shtetërore në ligën e futsalit shkollor

Pas titullit kampion në nivel të qytetit të Shkupit, ekipi i futsalit të SH.M “Cvetan Dimov”, i udhëhequr nga dyshja e profesorëve të edukatës fizike, Enes Qaili dhe Samet Sinani,  është shpallur kampione e futsalit shkollor edhe në nivel shtetëror, njofton “infOSport.mk”. Ata dolën më të mirë në ndeshjet finale, ku

Trajneri i PSZH-së “djeg” Bufonin

Trajneri i Paris Saint Germain ka alternuar gjatë gjithë sezonit Gigi Buffonin dhe Areolën, në kuadratin e portës së skuadrës franceze, duke u dhënë thuajse kohë të barabartë të dy gardianëve. Megjithatë kontrata e italianit me klubin francez përfundon këtë sezon dhe shanset e rinovimit tashmë janë minimale, ndërsa për të

Pas Zenelit edhe një tjetër sulmues i përfaqësueses së Kosovës drejt Francës

Pas Arbër Zenelit, elitës së futbollit francez mund ti shtohet edhe një tjetër futbollistë i përfaqësueses së Kosovës. Fjala është për sulmuesin Vedat Muriqi, që aktualisht luan me skuadrën e Rizespor në Superligën turke. Pikërisht paraqitjet e tij këtë edicion me fanellën e skuadrës turke kanë zgjuar interesimin e drejtuesve të

Barcelona do të kursejë 25 mln euro nëse e shet Kutinjon këtë verë!

Drejtuesit e Barcelonës janë të vendosur që të ndahen me mesfushorin brazilian, Filipe Kutinjo, shkruan “Marca”, përcjellë “infOSport.mk”. Nga kjo skuadër janë të zhgënjyer me paraqitjet e brazilianit këtë edicion, që janë larg pritshmërive që ai ka demonstruar gjatë pranverës, por edhe gjatë kampanjës së kaluar. Gjithashtu edhe tifozët e Barcelonës janë

Trajneri i Frnakfurtit, Hoter: Krenar me këta futbollistë

Trajneri i Ajntraht Frankfurtit, Adolf “Adi” Hoter edhe përkundër eliminimit nga Çelzi në gjysmëfinale të Liga Europa, nuk kishte se pse të turpërohet nga paraqitja e skuadrës së tij të enjten mbrëma në “Stemford Brixh”, shkruan “infOSport.mk”. Skuadra gjermane u përshëndet nga ky kompeticion vetëm pas kohës shtesë dhe ruletit të