Alison shpallet portieri më i mirë në Premierligë, fiton garën me Ederson të Sitit

Gardiani brazilian Alison që në sezonin e tij të parë në Premierligë arriti që të fitojë çmimin “Doreza e Artë”, që i takon portierit me më shumë rrjeta të paprekura gjatë sezonit. Portieri i Liverpullit ka arritur që të ruajë portën e tij të paprekur në plotë 21 ndeshje në Premierligës,

Tre futbollistët më të mirë afrikan ndanë çmimin e Këpucës së Artë në Premierligë

Тre futbollistët më të mirë të Afrikës për vitin e kaluar, Mohamed Sallah, Sadio Mane dhe Pier Emerik Obamejang, kanë ndarë çmimin e “Këpucës së Artë” në Premierligë, teksa që të tre kishin shënuar nga 22 gola në krye të listës së golashënuesve për edicionin 2018/2019. Para ndeshjeve të sotme, Mohamed

Tirana ngjyroset e kuqe, Partizani i Asanit dhe Belicës feston titullin e kampionit pas 26 viteve

Partizani edhe zyrtarisht është shpallur kampion i Shqipërisë në futboll për edicionin 2018/2019, duke i dhënë fund agjerimit 26-vjeçar pa trofeun e më të mirit. Partizani në derbin e javës së 33-të në Superligën shqiptare mundi Tiranën me rezultatin 2:1, duke u shpallur kampion edhe matematikisht 3 javë para mbylljes

Shkëndija fiton edhe me të rinj, FC Shkupi dhe Renova nuk fitojnë sërish

Shkëndija ka shënuar fitore 4:1 në ndeshjen e vlefshme të javës së 31-të në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse në këtë ndeshje trajneri Osmani u paraqit me futbollistë të rinj, kjo nuk u pengoi atyre të regjistrojnë edhe fitoren e 23-të kampionale. Anëtari i përfaqësueses shpresa të Shqipërisë,

Haxhi Krasniqi pas 12 raundeve humbi duelin me gjermanin Haertel

Boksieri shqiptarë, Haxhi Krasniqi nuk i’a doli të mbrojë titullin e kampionit të Europës në kategorinë super të mesme në boksin profesionist. Krasniqi luftoi deri në fund, pra plotë 12 raundeve, pas së cilave gjyqtarët vendosën në anën e Haertel (117:112, 116:112, 115:113), i cili vërtetë sonte bëri një luftë