Shkëndija ka një të ardhme të ndritur, Shefiti, Zejnullai, Berisha janë garancion (VIDEO)

Shkëndija të dielën në kuadër të javës së 34-të në elitën e futbollit vendor mundi Pobedën me rezultatin 4:1, ndërsa trajneri Osmani në këtë ndeshje vendosi që të luaj kryesisht me futbollistë të rinj, të cilët arsyetuan besimin e dhënë, shkruan “infOSport.mk”. Trajneri Qatip Osmani nxori në fushë komplet formacion të

Sa të holla do të përfitojë Çelzi nga shitja e Hazard?

Futbollisti më i mirë i Çelzit, Eden Hazard tashmë e ka konfirmuar vendimin rreth të ardhmes së tij. "Unë kam marrë vendimin, mirëpo nuk varet gjthçka nga unë. Po pres, ashtu siç po prisni edhe ju . Doja që kjo gjë të ndodhte më herët, mirëpo nuk ndodhi. Drejtuesve të klubit

Nga ëndërra për “Serie A”, Palermo e Nestorovskit dhe Trajkovskit do të luaj në “Serie C”!

Një goditje të madhe ka pësuar skuadra e Palermos, pjesë e së cilës janë dy reprezentuesit e Maqedonisë, Ilija Nestorovski dhe Aleksandar Trajkovski. Palermo zhvilloi një sezon shumë të mirë në “Serie B”, dhe vetëm për 3 pikë nuk i’a doliqë të ngjitej direkt në Serie A. Ekipi sicilian e mbylli

Pas Ronaldo vitin e kaluar, Juve gati të shpërrthejë edhe një bombë tjetër në merkaton e këtij viti

Juventusi po përgatitet për një bombë tjetër edhe këtë edicion. Pasi vitin e kaluar shpërrtheu me blerjen e Kristiano Ronaldos, “biankonerët” duan të përsërisin të njëjtën gjë, por kësaj radhe në bankinë. E ardhmja e Masimiliano Allegrit është vënë në dyshim, ndërsa ditëve të fundit është rritur koeficienti i largimit të

Një shkupjan dhe një strugan ftohen te Shqipëria U20

Shqipëria U20 me datë 15 maj do të zhvillojë një miqësore luksi kundër kombëtares së Katarit, njofton “infOSport.mk”. Ekipi i drejtuar nga Ilir Biturku tashmë është grumbulluar në “Marcoussis Center” të Parisit, aty ku do të zhvillojnë dy seanca stërvitore. Në mesin e futbollistëve të grumbulluar bëjnë pjesë edhe shkupjni Besir Ramadani,

Nga Drita të kënaqur me punën e Ardianit, mbetet pjesë e gjilanasve edhe sezonin tjetër!

Strategu shkupjan, Ardian Nuhiu pritet të vazhdojë bashkëpunimin me Dritën e Gjilanit edhe për edicionin e ri 2019/2020. Siç shkruan “Gazetasheshi”, Nuhiu ndodhet afër marrëveshjes për të vazhduar qëndrimin e tij te “bardhekaltërit” edhe për edicionin vijues, teksa flet edhe për futbollistët që do mbesin në skuadër  dhe ardhjet e