Dortmundi bënë për vete reprezentuesin gjerman

Niko Shulc pritet të jetë një ndër dy përforcimet e para te Borusia e Dortmundit, pas Torgan Hazard, njofton “infOSport.mk”. 26-vjeçari është blerë nga skuadra e Hofenheimit për shifrën e 25 milionë eurove. Shulc është një mbrojtës me karakteristika tepër ofensive dhe shumë i shpejtë. Ai përfaqëson edhe ekipin kombëtar të

Milani gati për dy lëvizje në merkaton e verës

Merkato e Milanit nuk do të jetë me emra të mëdhenj, sidomos nëse “rossonerët” nuk i’a dalin që të sigurojnë pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve. Një gjë të tillë kishte paralajmëruar edhe drejtuesi i lartë Leonardo, që kohë më parë, i cili gjithashtu kishte  paralajmëruar edhe shumë largime. Reparti me numrin

E bujshme, Hazard transferohet te Borusia Dortmundi

Borusia e Dortmundit me shumë gjasa edhe këtë vit nuk do të arrijë të zbresë nga piedestali skuadrën e Bajernit të Munihut. Vetëm një javë para përfundimit të sezonit 2018/2019, “bavarezët” kanë dy pikë më shumë se “milionerët”, të cilët javën e fundit do të kenë një transfertë të vështirë

Shau Ergodanin, Turqia hakmerret duke mos transmetuar finalet e NBA-së

Të gjithë tifozët turq të NBA-së do të mbeten të zhgënjyer këtë vit, pasi nuk do të mund të shohin finalet e Konferencës së Perëndimit në NBA mes Portland dhe Golden Stejt për një arsye shumë të çuditshme. Portland është ajo që sfidon kampionen në fuqi në këtë Konferencë, por në