E kërkonte edhe Shqipëria, Hamdiu pajiset me pasaportën kosovare

Valon Hamdiu është një mbrojtës tjetër i talentuar që po shkëlqen në arenën ndërkombëtare. Futbollisti kosovar i cili luan në klubin zviceran, Vintertur së fundmi ka qenë i kërkuar nga Maqedonia e Veriut dhe Kombëtarja shqiptare. Megjithatë, Hamdiu tashmë ka vendosur ta përfaqësojë Përfaqësuesen e Kosovës. Madje, edhe presidenti i Kosovës, Hashim

Finalet e Kupës për kategori të reja do të luhen në kompleksin e FFM-së në Shkup

Federata e futbollit të Maqedonisë do të organizojë ndeshjet finale të Kupës së Maqedonisë për kategori të reja dhe të njejtat do të luhen në qendrën sportive “Petar Milloshevski” në Shkup. Fillimisht ishte vendosur që ndeshjet e Kupës në pesë kategori të moshave të luhen në stadiumin “Burimet e Biljaninës” në

Boksieri bullgar që e puthi gazetaren, ja çfarë dënimi e pret (VIDEO)

Boksieri bullgar, Kubrat Pulev u tregua i ‘guximshëm’ kur puthi një gazetare pas një meçi të tij, por duket se e ka pësuar rëndë me dënimet që ka marrë. Pulev fillimisht është gjobitur, pezulluar dhe është urdhëruar të ndjekë orë për parandalimin e ngacmimeve seksuale. 38-vjeçari e kishte puthur gazetaren Jennifer Ravalon

Deshamp rikthehet te Juve, kësaj rradhe si trajner!

Didie Deshamp do të rikthehet te Juventusi, por kësaj rradhe si trajner. Sipas të përditshmes italiane, “Tuttosport”, srategu francez dëshiron ta përfundojë punën që e kishte lënë në gjysmë në vitin 2007, kur dhe e ngjiti Juventusin në “Serie  A”. Lajmi për mundësinë që Deshamp ta zëvendësojë Allegrin vjen vetëm një

Pep Guardiola për të dytin vit me rradhë shpallet trajner i vitit në Premierligë

Pep Guardiola edhe për të dytin vit me rradhë është shpallur si trajneri më i mirë në Premierligën angleze. Në çmimin e akorduar nga Shoqata e Trajnerëve të Ligës, spanjolli la pas krahëve Jurgen Klop, ndaj të cilit edhe fitoi luftën për titull. Mançester Siti u shpall kampion për edicionin 2018/2019

Ronaldo sërish solidarizohet me popullin palestinez,  dhuron 1.5 milionë euro për iftare

Humaniteti i Kristiano Ronaldos sërish në vepër. Ylli portugez i futbollit njihet si një nga njerëzit më humanë në botë, ai shpesh dhuron shuma të mëdha parash për të ndihmuar nevojtarët por një nga vendet të cilin e ka ndihmuar më shumë është Palestina. Sipas asaj që transmetojnë disa media ndërkombëtare,