Maqedonia U21 fiton ‘testin’ me Finlandën

Përfaqësuesja U21 e Maqedonisë ka regjistruar fitore me rezultat 1:0 ndaj Finlandës në ndeshjen kontrolluese të zhvilluar në Tërnavë të Sllovakisë. Përfaqësuesja e Shpresave e udhëhequr nga Blagoja Milevski dominoi gjithë takimin, duke fituar ndeshjen me plot meritë. Golin e vetëm dhe të fitores për Maqedoninë e realizoi Vane Jovanov në

Pandev dhe Angellovski: Ta dëshmojmë kualitetin tonë ndaj Polonisë

Përfaqësuesja e Maqedonisë sot në arenën "Todor Proeski" zhvilloi seancën e fundit stërvitore para ndeshjes së nesërme kundër Polonisë në kuadër të kualifikimeve për kampionatin Europian të vitit 2020. Ekipi përfaqësues i vendit tonë në ndeshjen e tretë të grupit G do të ndeshet me favoritin kryesor për vendin e parë.