Portugalia fiton Ligën e Kombeve!

Portugalia e Cristiano Ronaldos fiton edicionin e parë të Nations League dhe shkruan emrin në librat e historisë. Në Estadio do Dragao të Portos, luzitanët mposhtën 1-0 Holandën falë një goli të Goncalo Guedes në pjesën e dytë, duke bërë të tyrin trofeun e Ligës së Kombeve. Portugalia arriti kështu

Maqedonia zhvillon stërvitjen e fundit para duelit me Austrinë

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut sot pasdite zhvilloi edhe stërvitjen e fundit para sfidës së nesërme me Austrinë në kuadër të eliminatoreve për Europianin 2020. Seanca stërvitore u zhvillua në stadiumin “Petar Milloshevski” pranë FFM-së dhe i njejta kaloi në atmosferë mjaftë të mirë. Elif Elmas nuk ishte i pranishëm në

Angellovski: Nuk e ndryshojmë stilin e lojës, kërkojmë tre pikë ndaj Austrisë

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut të hënën do të përballet me Austrinë në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Europian 2020. Duke lënë pas vetes disfatën e së premtes nga Polonia, përfaqësuesja e vendit tashmë është fokusuar në takimin e radhës ndaj austriakëve. Maqedonia do të përballet për herë të parë

EKSKLUZIVE: Bojku arrin marrëveshje me Feronikelin e Zekirija Ramadanit

Besmir Bojku sezonin e ardhshëm do të jetë pjesë e Feronikelit në Superligën e Kosovës. InfOSport.mk mëson ekzkluvisht se Bojku ka arritur marrëveshje me drejtuesit e Feronikelit dhe shumë shpejt pritet të zyrtarizohet dhe paraprakisht strugani të shkëputë kontratën me kampionët e vendit, Shkëndijën.  Bojku ishte i detirminuar për tu larguar