Feronikeli i Ramadanit transferon një ish të Skënderbeut

Skuadra kampione e Kosovës në futboll, Feronikeli, që udhëhiqet nga strategu shkupjan, Zekirja Ramadani, ka arritur që në rradhët e veta të sjellë ish futbollistin e Skënderbeut, Argjend Malaj, shkruan “infOSport.mk”. Lajmin e kanë konfirmuar edhe nga skuadra drenicake, pjesë e së cilës sezonin e ri pritet të jetë edhe strugani,

Fitojnë kombëtaret e mëdha si Franca, Gjermania dhe Italia, turqit mundën nga Islanda

Kombëtaret e mëdha si Franca, Gjermania, Belgjika dhe Italia kanë shënuar fitoret e radhës në kualifikimet për Euro 2020. Kampionët e Botës që janë në grup me Shqipërinë, kanë mposhtur në udhëtim 0:4 Andorrën, ndërkohë në po të njëjtin grup, Islanda falë dopietës së Sigurdson mundi Turqinë me rezultatin 2:1. Gjermania ka

Tifozët vendosin, Rashica futbollisti më i mirë i Verder Bremen për sezonin 2018/19

Paraqitjet e jashtëzakonshme këtë edicion me skuadrën e Verder Bremenin, e kanë shpërblyer Milot Rashicën. Ylli kosovar është zgjedhur nga tifozët si futbollisti më i mirë i sezonit 2018/19 tek klubi gjerman. Rashica kaloi një sezon të jashtëzakonshëm me fanellën e Bremenit, duke qenë i pandalshëm sidomos në pjesën e dytë

Daku: Sonte Allahu ma shpërbleu agjërimin e muajit të Ramazanit

Sulmuesi i përfaqësueses shpresa të Kosovës, Mirlind Daku, ishte njëri ndër autorët e golave në fitoren 3:1 të “dardanëve” të rinj ndaj Turqisë, shkruan “infOSport.mk”. Futbollisti i Osijkeut pas përfundimit të ndeshjes tha se goli i sotëm është rezultat i shpërblimit që i bëri Zoti pas agjërimit të muajit të shenjtë

Festë për shqiptarët, pas Kosovës, fiton edhe Shqipëria (VIDEO)

Festës së “dardanëve” iu bashkëngjitën edhe “Tifozat Kuq e Zi”, të cilët sonte festuan në mënyrën më të mirë fitoren e Kombëtares së Shqipërisë përballë Moldavisë, njofton “infOSport.mk”. Skuadra “kuqezi” e drejtuar nga Edi Reja shënoi fitore 2:0, me të dy golat e shënuar në pjesën e dytë. Shqipëria dominoi edhe në

Shpresat e Kosovës kopjojnë “Dardanët” e mëdhenj, mundin Turqinë

Pas fitores së madhe të përfaqësueses A të Kosovës mbrëmë ndaj Bullgarisë, një fitore tjetër të rëndësishme regjistroi edhe përfaqësuesja shpresa e Kosovës, që sonte në stadiumin “Fadil Vokrri” mundi Turqinë me rezultatin 3:1, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e Rafet Prekazit më shumë e dëshironin fitoren në këtë ndeshje, për të

ZYRTARE, vjen largimi i parë te Shkëndija

Ka ardhur edhe largimi i parë nga rradhët e skuadrës kampione të Shkëndijës, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për mbrojtësin e krahut të djathtë Bllagoja Todorovski, i cili ka vendosur që karrierën e tij ta vazhdojë në Superligën shqiptare, duke firmosur kontratë me skuadrën e Teutës. Do të jetë kjo eksperienca e

Roma zyrtarizon trajnerin e ri

Roma ka një trajner të ri. Klubi verdhekuq ka zyrtarizuar Paulo Fonseca-n, i cili ka nënshkruar një kontratë dyvjeçare me verdhekuqtë. "Jam entuziast dhe i motivuar, besoj se bashkë do të mund të ndërtojmë diçka të veçantë", ka deklaruar ish-trajneri i Porto-s dhe Shakhtar Donetsk-ut, ndërsa presidenti Pallotta i ka dhënë