Shkëndija i mbyll me disfatë kontrollueset në Slloveni

Shkëndija i ka mbyllur me disfatë kontrollueset e saja në Slloveni, aty ku nga data 16 qershor zhvilloi fazën kryesore të përgatitjeve në prag të ndeshjeve të para eliminatore të Ligës së Kampionëve kundër skuadrës estoneze të Nome Kalju, njofton “infOSport.mk”. Në ndeshjen e sotme të zhvilluar kundër ukrainasve të Zorya

Muamed Sejdini takim me klubet e LPFM-së për shitjen e të drejtave televizive

Në “Shtëpinë e Futbollit”, udhëheqësit e Federatës së Futbollit të Maqedonisë zhvilluan një mbledhje të përbashkët me përfaqësuesit e klubeve të Ligës së Parë, ndërsa tema e bisedës ishte shitja e të drejtave televizive për Ligën e Parë për tre sezonet e ardhshme, duke filluar nga sezoni 2019/2020. Presidenti i FFM-së,

ZYRTARE, Milani bënë goditjen e parë në merkato, vjen nga Reali!

Milani ka bërë goditjen e parë në merkaton e kësaj vere. Drejtuesit “kuqezinjë” kanë përmbushur me sukses operacionin në Madrid, teksa transferuan mbrojtësin e majtë të Realit, Teo Hernandez. Mbrojtësi 22-vjeçar pritet ditën e nesërme të kryejë vizitat mjekësore dhe nëse gjithçka shkon sipas parashikimeve do të vijë edhe firma në

“Clubworldranking”: Shkëndija, Rabotniçki dhe Shkupi në mesin e 1000 klubeve më të mira në Botë, Vardari nuk figuron fare!

Në renditjen më të re të “Clubworldranking”, që përpilon listën e 1000 klubeve më të mira në Botë, skuadra kampione e Maqedonisë së Veriut, Shkëndija e Tetovës figuron e 704-ta në Botë, njofton “infOSport.mk”. “Kuqezinjtë” nga Tetova kështu kanë bërë një lëvizje pozitive prej një pozite, për dallim nga renditja më

Ende asnjë shenjë nga futbollistja shqiptare Ismaili që u zhduk në liqenin e Komos!

Liqeni i Komos në Italia ka marrë një hije të rëndë pas zhdukjes në të të futbollistes shqiptare, Florijana Ismaili. 24-vjeçarja që aktivizohet me Jang Bojsin dhe me kombëtaren e Zvicrës, kishte shkuar me shoqen e saj dhe është hedhur nga varka në ujë, por nuk ka arritur të dalë

Super goli i Gudiabit të FC Shkupit ndaj Çelik (VIDEO)

FC Shkupi të dielën në Bollu të Turqisë zhvilloi takimin e parë kontrollues ndaj boshnjakëve të Çelik, në të cilën ndeshje në fund “bardhekaltërit” shënuan fitore minimale 1:0, njofton “infOSport.mk”. Autorë i golit të vetëm ishte Umar Gudiabi, i cili shënoi një eurogol nga 30 metra, kur me të majtën e