Fatmir Arifi i jep fund qëndrimit të tij te Gostivari

Fatmir Arifi i ka dhënë fund aventurës së tij te skuadra e Gostivarit. Shkupjani tashmë një vit e gjysmë ishte pjesë e skuadrës gostivarase në Ligën e Dytë – Perëndim, duke qenë një ndër futbollistët më standard dhe më të spikatur, shkruan “infOSport.mk”. Ai me fanellën e Gostivarit zhvilloi rreth 40

Renova nënshkruan me talentin e FC Shkupit

Pas Remzifaik Selmanit, skuadra e Renovës ka arritur që në rradhët e veta të sjellë edhe talentin e FC Shkupit, Altin Sefo. Siç mëson “infOSport.mk”, futbollisti i lindur në vitin 2000, me skuadrën nga Xhepçishti ka nënshkruar kontratë 3-vjeçare. 18-vjeçari Sefo është një fëmijë i FC Shkupit, te e cila skuadër

Ja cili televizion do të transmetojë meçin mes Mazrekajt dhe Razhnatoviç

Boksieri nga Kosova, Petrit Mazrekaj, i cili e përfaqëson Austrinë, në muajin e ardhshëm pritet që të përballet me boksierin nga Serbia, Veljko Razhnatoviç, ndryshe djali i kriminelit serb Zhelko Razhnjatoviq – Arkan, dhe i këngëtares serbe Ceca Razhnjatoviç, përcjell Zëri.info. Në një intervistë të gjatë në televizionin publik të Kosovës

Renova godet fuqishëm në merkato, nesër prezanton futbollistin e Shkëndijës

Renova vazhdon me përforcimin e skuadrës për sezonin e ri, ndërsa informacione të sigurta pranë “infOSport.mk” bëjnë me dije se “gjipspunuesit” gjatë ditës së nesërme do të prezantojnë ish sulmuesin e tyre, i cili së fundmi ishte pjesë e Shkëndijës, Remzifaik Selmani. Sulmuesi tetovar kësisoj rikthehet në folenë e vjetër nga

Egzon Belica vazhdon bashkëpunimin me Partizanin

Egzon Belica do të vazhdojë të jetë pjesë e Partizanit, së paku deri në vitin 2021, njofton “infOSport.mk”. 28-vjeçari Belica ka qenë nga titullarët fiks të këtij sezonin dhe ka pasur një kontribut të jashtëzakonshëm në prapavijën e të “kuqve” nga Tirana, duke u shndërruar në një nga futbollistët më të

“La Liga” zbulon kalendarin e sezonit 2019-2020, ja kur zhvillohen ndeshjet “El Clasico”

Ditën e sotme është zyrtarizuar edhe kalendari i La Liga-s për sezonin 2019-2020, i  cili do të startojë me 18 gusht, njofton “infOSport.mk”. Skuadra kampione e Barcelonës mbrojtjen e titullit do ta nis nga një transfertë shumë e vështirë, ajo ndaj Atletiko Bilbaos në “San Mamesh”, ndërkohë Reali i Madridit ndeshjen

ZYRTARE, një ish i Renovës i bashkohet Prishtinës

Prishtina gjatë ditës së sotme ka prezantuar ish portierin e Renovës, Eglant Haxho, që së fundmi ishte pjesë e Llapit, njofton “infOSport.mk”. Kësisoj portieri 30-vjeçar nga Tirana vazhdon të jetë pjesë e Superligës së Kosovës, mirëpo tashmë duke qenë pjesë e skuadrës më të trofeshme kosovare që pas kohës së luftës. Siç