KF Shkëndija prezanton fanellën e re për sezonin 2019/2020 (VIDEO)

Skuadra kampione e Maqedonisë, Shkëndija gjatë ditës së sotme ka prezantuar fanellat e reja, me të cilat do të paraqitet në ndeshjet e sezonit 2019/2020, njofton “infOSport.mk”. Paraqitjen debutuese me fanellën e re “kuqezinjtë” do ta kenë në ndeshjen e së martës (09 korrik) kundër skuadrës kampione të Estonisë, Nomme

Atë që “infOSport.mk” paralajmëroi dje, sot u bë realitet, Selmani dhe Sefo bëhen pjesë e Renovës

Renova gjatë ditës së sotme përveç portierit Valon Neziri, ka prezantuar edhe dy futbollistë, për të cilët “infOSport.mk” ju njoftoi që gjatë ditës së djeshme. Fjala është për sulmuesin Remzifaik Selmanin, i cili në këtë mënyrë rikthehet në folenë e vjetër, dhe talentin e FC Shkupit, Altin Sefo. LEXO GJITHASHTU: Renova nënshkruan

Renova përforcon portën

Renova gjatë ditë së sotme ka angazhuar portierin Valon Neziri, i cili së fundmi ishte pjesë e Vëllazërimit të Kërçovës, njofton “infOSport.mk”. Në këtë mënyrë Neziri rikthehet te skuadra nga Xhepçishti pas 3 vite e gjysmë, kur janarin e vitit 2016-të i ishte bashkuar skuadrës kërçovare. 25-vjeçari Neziri gjatë karrierës së

Becko Iseni dhe dy lojtar tjerë të Shkupit lëndohen, lëshojnë kampin në Turqi  

FC Shkupi vazhdon të qëndrojë në Bollu të Turqisë për fazën përgatitore, ndërsa një javë para ndeshjes së parë eliminatore në Liga Europa njofton një lajm të hidhur për tifozët  tyre, pasi tre futbollistë lëshojnë kampin stërvitor dhe rikthehen në Shkup për shkak të lëndimeve. Bëhet fjalë për Besar Isenin, që

Të dielën Shkëndija udhëton për në Estoni

Pas dy ditëve të lira pas kthimit të skuadrës nga Sllovenia ku u zhvillua faza kryesore e përgatitjeve për pjesëmarrjen në eliminatoret e Ligës së Kampionëve Europian, futbollistët e Shkëndijës të enjten janë rikthyer në stërvitje. Ekipi do të punojë në Tetovë deri të shtunën, ndërsa të dielën skuadra udhëton drejt