Felipe: Më pëlqejnë “Ballistët”, janë shumë të zjarrtë, ndërsa kam edhe një kërkesë nga ata

Shkëndija ka kompletuar transferimin më të bujshëm në merkaton verore në futbollin vendor, duke firmosur për dy vitet e ardhshme (1+1) me fantazistin brazilian, Huan Felipe Alves Ribeiro. Në prononcimin e tij të parë si lojtar i Shkëndijës, braziliani nuk ka fshehur kënaqësinë për këtë marrëveshje, ndërsa zbulon se gjithmonë i

ZYRTARE, Milani bënë transferimin e parë nga Real Madridi

Vjen edhe zyrtarizimi i parë në relacionin midis Milanit dhe Realit të Madridit. Teo Hernandez edhe zyrtarisht është një futbollistë i ri i Milanit, drejtuesit e së cilës skuadër për shërbimet e spanjollit 22-vjeçar harxhuan plotë 20 milion euro. Dy klubet gjetën gjuhën e përbashkët, ndërsa bëhet fjalë për një transferim

Makedonija GJ.P prezanton brazilianin Fernandinjo

Makedonija GJ.P nuk mundet pa brazilian. Pasi edicionin e kaluar i kishte ata në numër të madh, skukadra nga Gjorçe Petrovi gjatë ditës së sotme prezantoi brazilianin e parë për sezonin e ri, njofton “infOSport.mk”. Fjala është për mbrojtësin 25-vjeçar, Fernando Augusto Rodriges de Araujo - Fernandinjo, i cili edhe më

Altin Lloga bëhet pjesë e Dukagjinit të Xhengis Rexhepit

Altin Lloga pasi nuk vazhdoi bashkëpunimin me Struga Trim Lum vendosi që karrierën e tij ta vazhdojë në Superligën e Kosovës, te skuadra e Dukagjinit që udhëhiqet nga strategu tetovar, Xhengis Rexhepi, njofton “infOSport.mk”. Strugani 29-vjeçar kështu bëhet futbollisti i parë nga Maqedonia e Veriut që i bashkohet skuadrës nga Klina,

ZYRTARE, Huan Felipe pjesë e Shkëndijës

Shkëndija edhe zyrtarisht gjatë ditës së sotme ka zyrtarizuar marrëveshjen me brazilianin, Huan Felipe, duke konfirmuar lajmin e liferuar ditë më parë nga portali ynë, “infOSport.mk”. Felipe vjen nga rradhët e Vardarit, ndërsa me “kuqezinjtë” nga Tetova ai ka nënshkruar kontratë një vjeçare, me opcion rinovimi edhe për një vit tjetër. Braziliani