Alashkert-Makedonija GJ.P e drejton një arbitër fillestarë në Europë!

Nathan Verboomen, është emri i caktuar nga UEFA për të drejtuar sfidën e parë eliminatore të Liga Europa midis Alashkert FC dhe Makedonija GJ.P, njofton “infOSport.mk”. Për 31-vjeçarin, ky është rrugëtimi i parë në Europë, pasi më parë ka drejtuar në arenën ndërkombëtare vetëm dy ndeshje të përfaqësueseve U17. Jimmy Cremers është

Caktohen arbitrat për ndeshjen, Pjunik-FC Shkupi

FC Shkupi të enjten që vjen do të zhvillojë ndeshjen e parë eliminatore në kuadër të Liga Europa  kundër Pjunik, njofton “infOSport.mk”. Është ky viti i dytë me rradhë që skuadra nga Çairi do të prezantojë vendin tonë në kompeticionin e dytë më të rëndësishëm europipan, ndërsa UEFA tashmë ka

Brazili apo Peru? Sonte vendoset kampioni i ri i Amerikës

Kombëtarja e Brazilit dhe ajo e Perusë sonte do të takohen në finalen e madhe të “Copa America 2019”. Brazili shihet si favorit absolut në këtë përballje, kjo edhe për faktin se në ndeshjet në grupe të këtij kompeticioni kishin mundur Perunë me rezultatin 5:0. Brazili pati një rrugëtim fantastik duke qenë

Dukagjini i Rexhepit nuk ka të ndalur, firmos edhe portieri Flamur Neziri

Skuadra e Dukagjinit nga Klina, që në sezonin e ri futbollistik do të bëjë gara në elitën e futbollit kosovar po vazhdon me përforcimin e skuadrës, me qëllim që sa më e përgatitur të presin sezonin 2019/2020 në Ipko Superligën e Kosovës, njofton “infOSport.mk”. Sipas asaj që raportojnë mediat në Kosovë,