Shkëndija fiton në Talin dhe sheh me sy ka raundi i dytë kualifikues (VIDEO)

Shkëndija ka shënuar fitore minimale 1:0 në transfertën ndaj Nome Kalju në Talin të Estonisë, duke hedhur kështu një hap të madh për në raundin e dytë eliminatorë të Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”. Shkëndija ishte dominuese gjatë gjithë takimit, mirëpo mbrojtja e fortë e vendasve dhe loja shumë difenzive

Formacionet zyrtare, Nome Kalju – Shkëndija

Kur kanë mbetur edhe më pak se një orë deri në fillimin e ndeshjes së parë eliminatore të Ligës së Kampionëve midis Nome Kalju dhe Shkëndijës, trajnerët e të dyja skuadrave kanë bërë publike formacionet zyrtare me të cilat do të zbresin në fushë në “Kadrioru Staadion”, njofton “infOSport.mk”. Trajneri Qatip

Lista e futbollistëve të Milanit që do zbresin në “Fadil Vokrri” për ndeshjen me Feronikelin

Tashmë është zyrtarizuar ardhja e Milanit më 10 gusht në miqësoren e “luksit” që pritet ta zhvillojë përballë Feronikelit, shkruan Gazetasheshi.com. Pasi të hënën filloi shitja e biletave për këtë ndeshje, së fundi është publikuar edhe lista e lojtarëve kuqezinj që do të luajnë në këtë ndeshje. Në listën prej 22 futbollistëve

Arijanet Muriç prezantohet te Notingham Forest

Portieri i përfaqësueses së Kosovës, Arijanet Muriç  është huazuar tek klubi i Notingham Forest nga Mançester Siti. Lajmin e  ka bërë të ditur vetë klubi anglez nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook”. Muriç  ishte huazuar sezonin e kaluar edhe në klubin NAC Breda, por u rikthye sërish te Siti pas

Ja sa tifoz pritet të ketë në ndeshjen Nome Kalju-Shkëndija

Shkëndija ndeshjen e parë të këtij edicioni në Europë do ta zhvillojë sot në transfertën në Talin, kundër skuadrës kampione të Estonisë, Nome Kalju, njofton “infOSport.mk”. Ndeshjet si vendas skuadra kundërshtare e Shkëndijës i zhvillon në stadiumin “Hiiu”, në një nga paralagjet e Talinit, që ka kapacitet prej 900 vendeve. Mirëpo

Totre: Hapim kapitull të ri, kërkojmë rezultat të mirë për revansh më të qetë!

Shkëndija sot nga ora 18:00 do ta luajë ndeshjen e parë të raundit të parë eliminator në Ligën e Kampionëve kundër Nome Kaljut të Estonisë. Kuqezinjtë ndjehen gati për të nisur një aventurë të re në Europë, duke dashur që këtë vit ta finalizojnë me kualifikim në grupe. Njëri nga mesfushorët

Iu dha lamtumira e fundit futbollistes 24-vjeçare, Florijana Ismaili

Ceremonia lamtumirëse e ndarjes nga jeta të futbollistes shqiptare Florijana Ismaili, e cila humbi jetën 10 ditë më parë në liqenin e Komos në Itali, është zhvilluar sot në një sallë sportesh në Ëorben të Kantonit të  Bernës. Në këtë ceremoni të organizuar nga Federata e Futbollit e Zvicrës morrën pjesë

Ja me cilët fanella do të paraqitet Shkëndija sot kundër Nome Kalju

Skuadra kampione e vendit, KF Shkëndija sot kundër Nome Kalju do të zhvillojë ndeshjen e parë në kuadër të raundit të parë eliminatorë të Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”. “Kuqezinjtë” kanë njoftuar se në ndeshjen e sotme, e cila do të zhvillohet në "Kadrioru Staadion” që ka kapacitet prej 5