Talenti shqiptarë Xhemal Ibishi shënoi në fitoren e Vardarit ndaj Rabotniçkit

Vardari ka mundur 2:1 Rabotniçkin në miqësoren e zhvilluar sot në lagjen Hipodrom, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo ndeshja e parë për nënkampionët e vendit, të cilët deri tek fitorja erdhën me përmbysje. Ndryshe “romantikët” falë golit të shënuar nga Marko Klisura kaluan në epërsi, ndërsa për fitoren e Vardarit u përkujdesën,

Renova transferon mesfushorin e Ferizajit

Renova ka vazhduar me përforcimin e skuadrës në prag të sezonit të ri futbollistik, njofton “infOSport.mk”. Emri më i ri në rradhët e “gjipspunuesve” është Armend Aliu, i cili te skuadra tetovare vjen nga rradhët e skuadrës kosovare të Ferizajit. Ndryshe bëhet fjalë për një mesfushorë, i cili në të kaluarën

Bajrami: Jemi sakrifikuar për Europë, presim me padurim duelin e nesërm (VIDEO)

Shkupi nesër do të përballet me Pjunikun në ndeshjen e parë eliminatore në Liga Europa. Favoriti dihet në letër, mirëpo “bardheblutë” nuk dorëzohen para kohe dhe gjithçka pritet të japing në terren për rezultat pozitiv. Kapiteni i Shkupit, Muharem Bajrami në konferencën për shtyp të mbajtur një ditë para sfidës e