Makedonija GJ.P kthehet duarbosh nga Armenia  (VIDEO)

Për dallim nga FC Shkupi që morri një barazim ndaj Pjunikut, skuadra e dytë përfaqësuese e Maqedonisë së Veriut në eliminatoret e Liga Europa, Makedonija GJ.P nga Armenia u kthye duarbosh, pasi humbi 3:1 ndaj Alashkert në ndeshjen eparë eliminatore të Liga Europa, njofton “infOSport.mk”. https://www.youtube.com/watch?v=qWQQoODxgrI Tankov vetëm pas 16 minutave lojë

Golat nga përballja Pjunik – FC Shkupi 3:3 (VIDEO)

FC Shkupi edhe pse ishte shumë afër një fitoreje të madhe në transfertën në Armeni ndaj Pjunik, “pëllumbat” nga Çairi në fund u kthyen me një barazim 3:3, që ju hap rrugën atyre drejt kualifikimit për në raundin e dytë eliminatorë të Liga Europa, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja e zhvilluar në stadiumin

FC Shkupi kthehet me barazim nga Armenia edhe pse ishte shumë afër fitores (VIDEO)

FC Shkupi ka barazuar 3:3 në ndeshjen eparë eliminatore të Liga Europa përballë Pjunikut armen, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo një ndeshje me shumë kthesa në rezultat, ku të pranishmit në fund dolën të kënaqur me atë që panë në fushën estadiumit Gyumri. Vendasit kaluan në epërsi në këtë përballje vetëm pas

Besar Halimi sheh veten larg Brondbit!

Mesfushori i përfaqësueses së Kosovës, Besar Halimi, me shumë gjasa këtë merkatoje vere do të largohet nga Brondbi. Mediat daneze bëjnë me dije se drejtuesit e Brondbit i kanë lejuar futbollistit shqiptarë që të bisedojë me skuadrat tjera. Edhe pse nuk ka ndonjë emër konkret, gjasat që Halimi te mbetet te Brondbi

Elseid Hysaj largohet nga Napoli, transferohet te gjigandët spanjoll!

Elseid Hysaj pas plotë 5 sezonesh do të largohet nga Napoli, për të vazhduar karrierën në Spanjë. Sipas asaj që raportojnë mediat italiane, e ardhmja e mbrojtësit shqiptar do të jetë në Spanjë, më saktësisht te skuadra gjigande e Atletiko Madridit. “La Repubblica”, shkruan se presidenti De Laurentis dhe drejtuesit e skuadrës