Berisha flet për tranfsferimin dhe sezonin e ri me SPAL në “Serie A”

Portieri i Kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, këtë verë la Atalantën dhe iu bashkua Spalit, duke vazhduar sërish në Serinë A. Në një prononcim për “Sky Sport”, ai ka folur për aventurën e re dhe ndryshimin që ka bërë në karrierën e tij. “Ne futbollistët jemi mësuar të ndryshojmë skuadrat, tani janë ditët

Ylli i përfaqësueses së Kosovës gati të bëhet shok skuadre me Runin te D.C United!?

D.C United ka shprehur interesim për transferimin e sulmuesit të përfaqësueses së Kosovës, Elbasan Rashani. 26-vjeçari i cili aktualisht luan për Odd BK në kampionatin norvegjez, ka shënuar dy gola dhe ka dhuruar katër asistime në 15 ndeshje si startues në krahun e djathtë të sulmit për skuadrën, e cila renditet

Totenhami fiton “Audi Cup”, lum golash në ndeshjen Real M.-Fenerbahçe (VIDEO)

Totenhami ka fituar edicionin e sivjetshëm të “Audi Cup”, që për çdo vit organizohet në “Alianc Arena”, me organizatorë skuadrën e Bajern Munihut, shkruan “infOSport.mk”. Pikërisht skuadra “bavareze” luajti në finalen e madhe të këtij edicioni, aty ku mposht nga Totenhami, edhe atë në ruletin e penaltive, pasi ndeshja në kohën

“Ja si i presin futbollistët maqedonas te Vllaznia e Shkodrës”!

Vllaznia ka nisur përgatitjet në kuadër të sezonit të ri, ndërsa në kampin shkodran drejtuesit me në krye trajnerin Mirsad Jonuz po planifikojnë edhe lëvizjet në merkato, teksa kërkojnë të përforcojnë edhe më shumë skuadrën. Aleksandar Ristevski dhe Filip Gligorov jane dy maqedonasit që u bën pjesë e skuadrës së Kukësit.