Renditja e UEFA-s, Shkëndija më e mira nga RMV, ja në cilën pozitë ndodhet FC Shkupi

UEFA gjatë ditës së sotme ka publikuar renditjen më të re në rang klubesh, e ku skuadra kampione e Shkëndijës vijon të jetë skuadra më mirë e renditur nga Maqedonia e Veriut, njofton “infOSport.mk”. Skuadra “kuqezi” nga Tetova figuron e 178-ta në Europë, duke lënë pas vetes dy skuadrat shkupjane Vardarin

Numri një i Feronikelit zbulon detaje për largimin e Ramadanit!  

Skuadra kampione e Kosovës në futboll, Feronikeli, gjatë ditës së sotme përmes faqes zyrtare bëri të ditur për largimin etrajnerit aktual, Zekirija Ramadani, i cili tashmë do të jetë në kërkim të një skuadre tjetër që do të udhëhiqte gjatë karrierës së tij. Vendimi për t’i ndarë rrugët u mor pas

Ramadani tregon arsyen e ndarjes me Feronikelin

Tekniku shkupjan, Zekirja Ramadani, gjatë ditës së sotme edhe zyrtarisht ndau rrugët me skuadrën e Feronikelit, me të cilën edicionin e kaluar në Kosovë fitoi të dy titujt, atë kampion dhe Kupën . Trajneri ka treguar arsyet pse ai nuk është më pjesë e kampionëve. “Kam pasur kontratë deri në muajin qershor,

ZYRTARE, Zekirja Ramadani nuk është më trajner i Feronikelit

Strategu shkupjan, Zekirija Ramadani nuk do të jetë më pjesë e Feronikelit të Kosovës, me të cilën skuadër edicionin ekaluar u shpall kampion, njofton “infOSport.mk”. Lajmin e ka bërë të ditur vetë faqja e klubit nga Drenasi, të cilët komunikojnë ndërprerjen e bashkëpunimit me ish teknikun e FC Shkupit. “Kështu është vendosur