Siti mund Liverpullin përmes penaltive dhe fiton Superkupën e Anglisë (VIDEO)

Skuadra kampione e Anglisë, Mançester Siti shënoi fitore 5:4 ndaj Liverpullit, mirëpo vetëm pas ekzekutimit të penaltive, pasi ndeshja në kohën e rregullt u mbyll me shifrat 1:1, njofton “infOSport.mk”. Kësisoj “citizens” e nisën mbarë sezonin e ri, duke fituar trofeun e parë, Superkupën e Anglisë, apo ndryshe i njohur si

Milot Rashica merr çmimin e lojtarit më të mirë nga Verder Bremeni

Werder Bremeni i dorëzoi Milot Rashicës çmimin “Lojtari i sezonit 2018/19” para mijëra fansave në “Ditën e Tifozëve”. Sulmuesi i përfaqësues së Kosovës, i njohur me nofkën “Raketa” në mesin e mbështetësve të Werderit, ka spikatur me performancën e tij gjatë sezonit të kaluar. Nëntë golat e shënuar në Bundesligë ndaj