Zbulohen detaje rreth pagës së Musliut te MOL Fehérvár FC

Me shitjen e Visar Musliut te skuadra hungareze e MOL Fehérvár FC, arkat e Shkëndijës thuhet të jenë mbushur për shumën e gjysmë milion euro, ndërsa i kënaqur duhet të jetë edhe vetë futbollisti nga Gostivari, i cili brenda vitit do të përfitojë 168 mijë euro, pa përfshirë këtu bonuse

Ja cilin numër zgjodhi Musliu te MOL Fehérvár FC

Visar Musliu edhe zyrtarisht karrierën e tij vendosi ta vazhdojë në Hungari te skuadra e MOL Fehérvár FC, aty ku do të gjejë bashkëlojtarin e tij nga përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut, Boban Nikolov, njofton “infOSport.mk”. Mbrojtësi 24-vjeçar te MOL Fehérvár FC u transferua nga skuadra kampione e Shkëndijës, pjesë e

Visar Musliu prezantohet te MOL Fehérvár FC

Visar Musliu gjatë ditës së sotme është prezantuar me fanellën e skuadrës së tij të re, MOL Fehérvár FC, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për skuadrën nënkampione të Hungarisë, e cila këtë vit dëshiron të rikthejë titullin e humbur vitin e kaluar nga Ferencvarosh. Me Musliun në mbrojtje, drejtuesit e skuadrës

Juve josh me 3 super futbollistë Junajtedin për Pogban!

Juventusi është futur fuqishëm në garë për të nënshkruar me mesfushorin francez të Mançester Junajtedit, Poll Pogba. “Zonja e Vjetër” po e kërkon rikthimin e francezit në Torino, pasi ky i fundit u largua tre vite më parë. Kampionët e Italisë kanë dalë me një ofertë zyrtare në drejtim të skuadrës angleze,

Prishtina prezanton Leonit Abazin e Skënderbeut

Skuadra më e trofeshme kosovare, Prishtina, gjatë ditës së sotme ka bërë një prezantim të bujshëm, duke njoftuar arritjen e akordit me mbrojtësin e krahut të majtë, Leonit Abazi, shkruan “infOSport.mk”. Abazi është prezantuar në stadiumin “Fadil Vokrri” me fanellën e Prishtinës, ndërsa te kjo skuadër ai vjen nga rradhët e

ZYRTARE, Maguajer pjesë e Mançester Junajtedit

Skuadra e njohur anglez e Mançester Junajtedit gjatë ditës së sotme ka konfirmuar transferimin e pritur të mbrojtësit të Lester Sitit, Hari Maguajer. Sipas informacioneve të ndryshme “Djajtë e Kuq” për shërbimet e reprezentuesit anglez do të paguajnë midis 80-85 milion sterlinave, mirëpo një është e sigurtë, 26-vjeçari Maguajer, tashmë është

ZYRTARE, Armend Çajani firmos kontratë me nënkampionët e Shqipërisë

Shkupjani, Armend Çajani karrierën e tij do ta vazhdojë në Superligën shqiptare, te skuadra e Kukësit. “infOSport.mk” mëson se Çajani me nënkampionët e Shqipërisë ka firmosur kontratë dy vjeçare, duke u bërë kështu futbollisti i katërt nga Maqedonia që do ti bashkohet skuadrës së Kukësit, pas Edis Maliqit, Valon Et’hemit

Van Persi: Liverpulli dhe Siti janë skuadrat më të mira në botë

Liverpulli dhe Mançester Siti të dielën u ndeshën në Superkupën e Anglisë në prag të fillimit të sezonit të ri. Dy skuadrat e para të sezonit të kaluar treguan lojë shumë të bukur dhe të barabartë duke treguar edhe një herë se janë favorit edhe gjatë këtij sezoni. Ish-sulmuesi i Arsenalit dhe

Shkëndija mbetet pa mbrojtësin Musliu, vazhdon karrierën në Hungari!

Shkëndija ka gjetur akordin për transferimin e mbrojtësit qendror, Visar Musliu. Mbrojtësi 24 vjeçar karrierën do ta vazhdojë në Hungari te skuadra e MOL Fehervar FC, drejtuesit e së cilës skuadër thuhet se Shkëndijës do ti paguajnë plotë 500 mijë euro si dëmshpërblim për blerjen e kartonit të tij një