Ekipet shqiptare të elitës me short të lehtë në xhiron e parë të Kupës

Në hapësirat e Federatës së Futbollit të Maqedonisë së Veriut, është hedhur shorti për xhiron e parë të edicionit të ri të Kupës së Maqedonisë. Dy finalistët e vitit të kaluar Makedonija Gjorçe Petrovi dhe fituesit e trofeut Akademia Pandevi në xhiron e parë janë të lirë. Ndërkohë Shkëndija është shortuar

Ndodh në Kosovë: Klubi nga Liga e Parë ndërron dy trajnerë ende pa filluar kampionati!

Hasan Krasniqi është trajneri më jetëshkurtër në historinë e futbollit kosovar, pasi që nuk ka arritur të drejtojë ekipin e Vitisë më shumë se 20 ditë, teksa është larguar ende pa filluar kampionati, shkruan Gazetasheshi.com. Krasniqi dhe Vitia kanë ndërprerë bashkëpunimin ende pa e nisur mirë atë, teksa klubi nga Liga

Gjithsej të etiketuara

Talenti shqiptarë me origjinë nga Tetova i bashkohet Juventusit!

Në Zvicër luajnë shumë futbollistë shqiptarë, të cilët falë kushteve që kanë gjetur në këtë vend europian, kanë arritur të vijnë në shprehje, duke dëshmuar gjithë potencialin e tyre. Në shkollat e klubeve zvicerane edhe gjatë ditëve të sotme luajnë shumë futbollistë shqiptarë dhe trendi i furnizimit të disa përfaqësueseve me

Pas Ajetit, edhe Shabani transferohet në Premierligë

Pas Albian Ajetit, i cili u transferua te Uest Hami, një tjetër futbollistë shqiptarë ka vendosur të luaj në Premierligë. Bëhet fjalë për talentin e Bajernit të Munihut, Meritan Shabani, i cili është transferuar te skuadra angleze e Vulverhemptonit. Shabani me skuadrën angleze ka nënshkruar kontratë tre vjeçare. Shabani llogaritej si ndër