Super goli i Arijan Ademit ndaj Ferencvaroshit (VIDEO)

Dinamo Zagrebi pjesën e parë të ndeshjes së kthimit në kuadër të raundit të tretë eliminatorë të Ligës së Kampionëve kundër Ferencvaroshit e ka mbyllur me epërsi minimale 1:0, kjo falë golit të shënuar nga futbollisti shqiptarë, Arijan Ademi, njofton “infOSport.mk”. Golin e avantazhit për Dinamo Zagrebin, Ademi e realizoi në

Historike, femrat e Vllaznisë dhe Mitrovicës kalojnë grupin paraeliminatorë të LK

Dy skuadrat shqiptare në konkurrencë të femrave, Vllaznia e Shkodrës dhe KFF Mitrovica  kanë shkruar historinë, teksa sot arritën që të kualifikohen në mesin e 32 skuadrave më të mira europiane, duke kaluar fazën në grupe të Ligës së Kampionëve. Skuadra shkodrane, ka dominuar grupin 10 të kualifikueseve të këtij turneu

Matuidi largohet nga Juventusi, tre skuadra në garë për shërbimet e tij

Mesfushori i Juventusit, Bles Matuidi është shumë afër transferimit të rradhës në karrierën e tij. Ashtu siç raporton TMË, francezi 32-vjeçar është shumë afër rikthimit në vendlindje. Për shërbimet e tij interesohen kampionët e Paris Sen Zhermenit si dhe Monakos, ndërsa në garë për shërbimet e tij gjithashtu është inkuadruar

Ja si do të dukej formacioni i Realit me Nejmarin në përbërje!

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka refuzuar të mohojë një transferim të vonshëm në “Santiago Bernabeu” të yllit brazilian të PSZH-së, Nejmar, për shërbimet e të cilit gjithashtu po interesohet edhe rivali i përbetuar i “madrilenëve”, Barcelona. Është vetë Nejmar që dëshiron largimin nga “Parku i Princërve”, vetëm pas dy

Pas largimit të Ajetit, Bazeli i’a beson sulmin një shqiptari tjetër

Edon Zhegrova nuk po ia del assesi të depërtojë te Bazeli, por është sërish një futbollist shqiptar që po udhëheq sulmin e skuadrës së madhe zvicerane. Fjala është për Kemal Ademin, që ngadalë po shndërrohet në lider të sulmit te skuadra e Bazelit, nga e cila skuadër kanë dalë dy prej

Shënoi një super gol ndaj Fejenord, mbrojtësi kosovar në formacionin e javës në Holandë (VIDEO)

Dy gola të bukur në dy javët e para të edicionit të ri në elitën e futbollit holandez për mbrojtësin e Kosovës, Ibrahim Dreshaj – Dresheviç, shkruan “infOSport.mk”. Pas euro-golit të shënuar të dielën ndaj Fejenordit, kosovari 22-vjeçar i lindur dhe i ritur në Suedi, është përfshirë në 11-shen më të