Liverpulli kurorëzohet edhe me një titull tjetër europian (VIDEO)

Liverpulli ka arritur që të fitojë SuperKupën e Europës për vitin 2019-të, pasi sonte në finalen e zhvilluar në Stamboll në stadiumin “Vodafone Arena” të Beshiktashit mundi Çelzin, edhe atë vetëm pas ekzekutimit të penaltive, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja pas 90-të minutave lojë u mbyll me barazimin 1:1, me Çelzin që avansoi

Liverpulli dhe Çelzi e mbyllin me barazim, vazhdime në Stamboll (VIDEO)

Liverpulli dhe Çelzi gjatë 90-të minutave të rregullta në “Vodafone Arena” kanë barazuar me rezultatin 1:1, ashtu që fituesin e SuperKupës së Europës për këtë vit do ta vendosin vazhdimet dy herë nga 15 minuta, apo ndoshta edhe penaltitë, njofton “infOSport.mk”. Liverpulli edhe përkundër faktit se krijoi më shumë raste gjatë

Shqiptari Rushiti deçiziv në fitoren e Sileksit ndaj Kit Go

Ekipi i kombinuar i Sileksit gjatë ditës së sotme në stadiumin e qytetit në Kratovë zhvilloi një ndeshje kontrolluese përballë ekipit të Ligës së Dytë, Kit Go, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e trajnerit Goran Simov shënoi fitore minimale 1:0, ndërsa e njëjta i shërbeu për të parë formën e disa prej futbollistëve

Liverpull-Çelzi, formacionet zyrtare

Jurgen Klop dhe Frank Lampard kanë publikuar formacionet zyrtare në prag të ndeshjes finale të SuperKupës së Europës, midis Liverpullit dhe Çelzit, njofton “infOSport.mk”. Jurgen Klop ka mungesa të theksuara në përbërje sikurse ajo e portierit Alison dhe sulmuesit Firminjo, ndërkohë që lajm i mirë është rikthimi i sulmuesit Sadio Mane. Futbollisti

Tetovari Bajrami edhe zyrtarisht pjesë e Empolit

Futbollisti me origjinë nga Tetova, Nedim Bajrami, ka bërë një hap të madh në karrierën e tij, teksa është prezantuar te skuadra e Empolit, njofton “infOSport.mk”. 20-vjeçari Bajrami te Empoli transferohet nga Grashopersi, te e cila skuadër ka kaluar të gjitha grupmoshat, për të arritur deri te ekipi i parë. Ai

Cuculi konfirmon ndarjen me Kukësin, e ardhmja e paqartë!

Futbollisti kërçovarë, Ardian Cuculi i ka dhënë fund qëndrimit të tij te Kukësi. Edhe pse një foto e përbashkët mes tij dhe  drejtorit sportiv të Kukësit, Nderim Nexhipi e bërë në Kërçovë gjatë ditës së djeshme kur Kukësi po zhvillonte miqësoren me Vëllazërimin, bëri që të mendojmë vazhdimin e qëndrimit

Rrëfimi i Shaqirit: U rritëm në varfëri, paratë e fituara në Zvicër ua dërgonim familjarëve në Kosovë

Tani fiton milionat, është një nga emrat e mëdhenj të futbollit, por dikur ishte ndryshe. Xherdan Shaqiri bashkë me familjen në të kaluaren jetonin në kushte shumë të vështira, e këtë e thotë edhe vetë futbollisti i njohur. “Shtëpia jonë nuk kishte nxehje qendrore. Vetëm një oxhak të madh. Ishte një shtëpi

Ak. Pandev vazhdon kontratën me Skenderin dhe e huazon atë te Tikveshi

Sulmuesi shkupjan, Emir Skenderi gjatë ditës së sotme ka firmosur kontratë të re me skuadrën e Akademia Pandev, drejtuesit e së cilës skuadër kanë vendosur ta huazojnë atë kësaj rradhe te Tikveshi, njofton “infOSport.mk”. Kontrata e re e sheh shkupjanin Skenderi pjesë e Akademia Pandev deri në vitin 2023-të, ndërsa te

Pollozhani ende pa filluar punën e drejtorit sportiv te Flamurtari, jep dorëheqje!

Artim Pollozhani ende pa nisur mirë punën edrejtorit sportiv te Flamurtari i Vlorës, ka vendosur të jap dorëheqje të parevokueshme. Një gjë të tillë ka njoftuar “Panorama Sport”, sipas të cilit medium lamtumirën skuadrës vlonjate ende pa nisur sezoni i ka dhënë edhe trajneri Gerd Haxhiu. Sipas të njëjtit burim shkak për

Basketbollisti 17-vjeçar i MZT Skopjes, i riu që mbeti i vrarë mbrëmë në Lisiçe

Basketbollisti 17-vjeçar i MZT Skopjes, Nikolla Hristovski, i cili ishte pjesë e kadetëve dhe juniorëve të kësaj skuadre të njohur shkupjane të basketbollit, është i riu që mbeti i vrarë mbrëmë në lagjen e Lisiçes së Shkupit, pasi u therr me thikë nga një vjet bashkëqytetari i tij më i