Renova mund Struga Trim Lum dhe merr kryesimin

Renova ka shënuar fitore 2:1 në ndeshjen e javës së dytë kundër Struga Trim Lum, duke regjistruar në këtë mënyrë edhe fitoren e dytë nga po aq ndeshje dhe duke marrë kryesimin në renditjen e LPFM-së, njofton “infOSport.mk”.

Skuadra tetovare shënoi fitore 2:1, edhe atë falë një goli të shënuar nga Ilirid Ademi vetëm 6 minuta para fundit të takimit.

Remzifaik Selmani në minutën e 30-të kaloi në epërsi ekipin “bardhekaltër”, që pjesën e parë e mbylli me epërsi 1:0, ndërsa vetëm pas 5 minutave lojë në pjesën e dytë, Dejan Cvetanoski barazoi shifrat në 1:1.

Golin e fitores dhe të parin me fanellën e Renovës në një ndeshje zyrtare e shënoi Ilirid Ademi.

Me këtë fitore Renova tashmë kryeson renditjen e vetme me 6 pikë, duke lënë pas vetes Makedonija GJ.P dhe Akademia Pandevin, që barazuan pa gola në ndeshjen e zhvilluar në Shkup.

Me barazim pa gola u mbyll edhe ndeshja në Veles midis Borecit dhe Vardarit.

LPFM – Java II
Sileksi 1:0 Vardari
Renova 2:1 Struga Trim Lum
Boreci 0:0 Vardari
Makedonija Gj.P 0:0 Akademia Pandev
Rabotniçki 2:0 FC Shkupi

 

Leave a Reply