Sezonin e kaluar ishte pjesë e FC Shkupit, tashmë i bashkohet Borecit!

Ish mbrojtësi i krahut të djathtë të FC Shkupit, Filip Ristovski, sezonin e ri futbollistik do të veshë fanellën e Borecit, skuadër kjo që këtë vit po bënë gara në mesin e më të mirëve në futbollin vendor, njofton “infOSport.mk”. 24-vjeçari Ristovski me skuadrën nga Velesi ka nënshkruar kontratë deri në

Reprezentuesi kosovar nga Danimarka kalon në futbollin gjerman

Mesfushori kosovar, Besar Halimi, ka vendosur që të largohet nga elita e futbollit danez dhe të vazhdojë karrierën e tij në Bundesliga 2, te skuadra e Sandhausen. 24 vjeçari e shfrytëzoi ditën e fundit të afatit kalimtar për tu transferuar te kjo skuadër gjermane, që pas 5 xhirove të para të

Samir Ujkani rikthehet në “Serie A”!

Portieri i përfaqësueses së Kosovës, Samir Ujkani, është rikthyer në “Serie A”, pasi sot ka nënshkruar kontratë me skuadrën e Torinos. Lajmin e ka konfirmuar edhe vetë klubi torinez përmes rrjeteve sociale. 31 vjeçari Ujkani me skuadrën e njohur italiane ka nënshkruar kontratë 1 vjeçare. Ujkani, i cili së fundmi ishte pjesë eskuadrës

Elmas: Jam i ri për lider, Bardhi dhe Alioski janë para meje

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut, ka zhvilluar sot pasdite stërvitjen e parë në kuadër të përgatitjeve për dy ndeshjet eliminatore ndaj Izraelit dhe Letonisë. Për transfertën ndaj Izraelit për mediat ka folur mesfushori i përfaqësueses së vendit, Elif Elmas. “Na presin ndeshje të vështira, pasi për ne këto dy ndeshje janë shumë

Qatip Osmani te Prishtina! Strategu tetovar tregon të vërtetën për “infOSport.mk”

Pas largimit nga Shkëndija, emri i Qatip Osmanit gjatë ditës së sotme është lakuar me Prishtinën, drejtuesit e së cilës skuadër gjatë ditës së sotme vendosën të shkarkojnë trajnerin Mirel Josa. Ky lajm u përhap me shpejtësi edhe në vendin tonë, ndërsa “infOSport.mk” për të sqaruar opinionin më mirë dhe më

ZYRTARE, Kejlor Navas pjesë e Paris Sen Zhermen

Skuadra kampione e Francës, Paris Sen Zhermen ka zyrtarizuar blerjen e portierit Kejlor Navas nga rradhët eReal Madridit. Portieri nga Kosta Rika me “parisienët” ka nënshkruar një kontratë katër vjeçare, sipas së cilës në “Parkun e Princërve” do të qëndrojë deri më 30 qershor të vitit 2023. Navas që ka dhe kombësi

Qatip Osmani kontaktohet nga Prishtina!

Pas shkarkimit të Mirel Josës, Prishtina ka nevojë për një trajner të ri, ndërsa informacionet e fundit flasin, se timonin e skuadrës kosovare mund ta marrë trajneri i deridjeshëm i Shkëndijës, Qatip Osmani. Ky i fundit u shkarkua nga ana e drejtuesve të Shkëndijës, skuadër kjo që në 4 xhirot e