Dështon transferimi i gardianit kosvar, Bekaj në Gjermani

Visar Bekaj mund të mbetet te FC Prishtina. Kjo pasi që transferimi i tij te skuadra gjermane Hoffenheim është pranë dështimit, transmeton “Gazeta SHESHI”. Afati kalimtar i transferimeve në Gjermani ka përfunduar, ndërkohë që ka munguar kërkesa e klubit gjerman në sistemin TMS në drejtim të FC Prishtinës. Lojtari ka kontratë ende

Shkupi cakton dy miqësore

Në periudhë të pauzës në kampionat për shkak të ndeshjeve eliminatore të përfaqësueseve për Kampionatin Evropian, drejtuesit e Shkupit kanë përcaktuar dy ndeshje miqësore për këtë javë. Bardheblutë takimin e parë kontrollues e luan nesër ndaj KF Besa që është anëtare e Ligës së Tretë në vendin tonë. Përballja zhvillohet të

Angellovski nuk e mendon Izraelin, futbollistët e tij më të rëndësishëm!

Seleksionuesi i përfaqësues së Maqedonisë së Veriut, Igor Angellovski në konferencën zyrtare në kuadër të ndeshjes së nesërme kundër Izraelit njoftoi se ekipi i tij është më i rëndësishëm dhe në çdo mënyrë do të mundohemi të arrijmë rezultat pozitiv në “Beer Sheva” edhe përkundër problemeve të përbërjes së formacionit. “E