Bejtullai: Barazimi rezultat real që duhet të na kënaq

"infOSport.mk" drejtëpërdrejtë nga Ber Sheva Egzon Bejtullai pa dyshim se ishte një ndër futbollistët më të mirë të Maqedonisë së Veriut në takimin ndaj Izraelit në Ber Sheva, në të cilin “verdhekuqtë” morrën një barazim 1:1, shkruan “infOSport.mk”. Sipas tij ky barazim ka qenë real, pasi të dyja skuadrat kishin rastet

Ademi: Krijuam shumë raste, duheshe të fitojmë ndeshjen (VIDEO)

"infOSport.mk" drejtëpërdrejtë nga Ber Sheva Protagonisti kryesor që i solli një pikë Maqedonisë së Veriut nga transferta në Ber Sheva ndaj Izraelit, Arijan Ademi, pas ndeshjes ndjehej i dëshpëruar, pasi skuadra “verdhekuq” nuk arriti që në Shkup të rikthehet me 3 pikë të plota, shkruan “infOSport.mk”. “Ishim shumë të mirë, kishim shumë

Angellovski: Jam krenar që në skuadër kam një futbollistë si Arian Ademi

"infOSport.mk" drejtëpërdrejtë nga Ber Sheva Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut barazoi 1:1 në transfertën e vështirë me Izraelin në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Europian 2020. Golin e barazimit për përfaqësuesen e vendit e shënoi futbollisti shqiptarë i Dinamo Zagrebit, Arian Ademi, i cili përveç realizimit ishte edhe njëri prej më

Ademi shënon, Maqedonia kthehet me barazim nga transferta me Izraelin

"infOSport.mk" drejtëpërdrejtë nga Ber Sheva Përfaqësuesja e Maqedonisë ka arritur të “rrëmbejë” një pikë shumë të vlefshme në transfertën e rëndësishme me Izraelin, pasi ndeshja e zhvilluar në “Ber Sheva” e vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Europian u mbyll me barazim 1:1, njofton “infOSport.mk”. Pjesa e parë foli në të mirë

FC Shkupi prezanton trajnerin e ri, është sërish turk!

FC Shkupi ka prezantuar trajnerin e ri. Bëhet fjalë për turkun, Bulent Akin, i cili me skuadrën nga Çairi ka nënshkruar kontratë 1-vjeçare. 41 vjeçari Akin i lindur në Bruksel të Belgjikës, në postin e trajnerit te FC Shkupi do të zëvendësojë bashkëkombasin e tij, Umit Karan. Ndihmës i Akin do të

Mbyllet pjesa e parë në ‘Ber Sheva’, Izrael-Maqedoni 0:0

"infOSport.mk" drejtëpërdrejtë nga Ber Sheva Është mbyllur pa gola pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet përfaqësues së Izraelit dhe Maqedonisë të vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Europian 2020. Në “Tarner stadium” të qytetit të Ber Shevas, të mbushur me tifozët izraelit, përfaqësuesja e vendit kishte më shumë raste për gol. Fillimisht

Shkupjani Sulejman i bashkohet sërish Vëllazërimit

Shaban Sulejman edhe për herë të tretë gjatë karrierës së tij do të luaj me fanellën e Vëllazërimit të Kërçovës, njofton “infOSport.mk”. Mesfushori shkupjan pjesë e skuadrës kërçovare ishte edhe gjatë sezoneve 2015/2016 dhe 2017/2018, kur pikërisht kjo skuadër udhëhiqej nga strategu aktual, Nazmi Ajdini. Sulejman, kështu bëhet shkupjani i dytë që

Shkupi pa shumë probleme mundi Besën, shënon edhe talenti Rahmani

FC Shkupi ka shënuar fitore 5:1 ndaj Besës së Dobërdollit, skuadër kjo që garon në ligën e tretë – Perëndim, njofton “infOSport.mk”. Në miqësoren e zhvilluar në Çair, futbollistët “bardhekaltër” ishin dukshëm skuadër më e mirë se ajo nga Gostivari, që shihet si një ndër pretendentët kryesor për inkuadrim në ligën

Renova ndahet miqësisht me Kastriotin

Pauzën në kampionatin vendor për shkak paraqitjes së përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut në eliminatoret për Europianin e vitit 2020, shumë skuadra nga elita jonë po e shfrytëzojnë për ndeshje miqësore, njofton “infOSport.mk”. Ishte Renova, skuadra që zhvilloi sot një miqësore luksi në Kërçovë ndaj skuadrës së Kastriotit nga Shqipëria. Ndeshja u

Bernard Berisha gati për të konfirmuar formën e mirë edhe me Kosovën

Bernard Berisha mendon se ka ardhur momenti i tij. Në mungesë të Milot Rashicës dhe Arbër Zenelit, ish-lojtari i Skënderbeut, aktualisht pjesë e skuadrës ruse të Akhmat Grozny, shpreson të ketë sa më shumë minuta përballë Republikës Çeke të shtunën në stadiumin “Fadil Vokrri”. Bernard Berisha e pranon se po kalon