Vojvoda: Në çdo ndeshje futemi për fitore, ashtu do jetë edhe ndaj Çekisë

Mërgim Vojvoda është paraqitur në konferencën për shtyp të Përfaqësueses së Kosovës në prag të duelit me Republikën Çeke që zhvillohet më 7 shtator. Mbrojtësi i krahut të djathtë është shprehur optimist para kësaj sfide, teksa ka deklaruar se “Dardanët” do të japin maksimumin pavarësisht mungesave që kanë në skuadër. “Kemi shumë

Çallandes: Ndaj Çekisë duhet të zhvillojmë lojë të çmendur

Përfaqësuesja e Kosovës të shtunën do të zhvillojë ndeshjen e rradhës eliminatore për Europianin e vitit 2020, ku kësaj rradhe për kundërshtarë do të ketë Republikën Çeke. Seleksionuesi Bernard Çallandes në konferencën për shtyp tha se Çekia është skuadër më e mirë se Mali i Zi dhe Bullgaria, duke potencuar

Mirel Josa merr drejtimin e Shkëndijës!?

Trajneri i mirënjohur nga Shqipëria, Mirel Josa, shihet si një ndër kandidatët e mundshëm, për të marrë timonin e Shkëndijës. Strategu 56-vjeçar pak ditë më parë u shkarkua nga drejtuesit e Prishtinës, ndërsa të njëjtën gjë te Shkëndija përjetoi edhe trajneri më i suksesshëm në historikun e skuadrës tetovare, Qatip

Grupi “G”, ja në cilën pozitë ndodhet Maqedonia e Veriut

Të enjten në mbrëmje në kuadër të grupit “G” eliminatorë për Europianin e vitit 2020 në program ishte vetëm një ndeshje, ajo midis Izraelit dhe Maqedonisë së Veriut, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja e zhvilluar në Ber Sheva u mbyll me shifrat 1:1, që don të thotë se të dyja këto kombëtare