Franca shumë e fortë për Shqipërinë (VIDEO)

Shqipëria ka pësuar disfatë 4:1 në udhëtim te Franca, që u tregua si një kundërshtarë shumë i fortë për “kuqezinjtë” e Edi Reja, shkruan “infOSport.mk”. “Gjelat” kaluan në epërsi  vetëm pas 8-të minutash lojë me anë të Kingsli Koman, i cili që u shërbye në mënyrë perfekte nga Rafael Varane. Francezët e

Khabib nënshtroi Porie dhe sërish dëshmoi se është mbreti! (VIDEO)

Khabib Nurmagomedov (28 -0 MMA, 14-0 UFC) vazhdon të mbetet i pamposhtur në luftërat e MMA-së, duke dëshmuar edhe njëherë tjetër se është mbreti i UFC-së, shkruan “infOSport.mk”. I linduri në Dagestan, arriti që të nënshtrëojë kundërshtarin e tij Dastin Porie (25-6 MMA, 17-5 UFC) pas 2 minutave e 6 sekondave

Gjithsej të etiketuara

Maqedonia kthen vëmendjen kah Letonia, zhvillon stërvitjen e parë në Riga

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut masditen e kësaj të shtune ka zhvilluar seancën e parë stërvitore në Letoni. Seleksionuesi Igor Angellovski kishte në dispozicion të gjithë futbollistët dhe gjithçka kaloi nën atmosferë pozitive. Duke lënë pas barazimin 1:1 me Izraelin dhe pikën e vlefshme që morën në “Ber Sheva”, ekipi përfaqësues

Edhe Jurgen Klop i fascinuar me djemtë e Kosovës

Fitorja e Kosovës ndaj Çekisë përveç në mediat shqiptare po bënë jehonë edhe në ato ndërkombëtare, madje duke përfshirë edhe figura eminente, siç është edhe trajneri i Liverpullit, Jurgen Klop. Strategu gjerman në profilin e tij zyrtarë në “facebook”, përmes një foto ka elaboruar në mënyrën më të mirë mundin

Kosova merr kryesimin në grupin “A”, lë mbrapa kombëtaret si Anglia dhe Çekia

Përfaqësuesja e Kosovës po vazhdon të marrë vëmendjen e gjithë futbollit europian, teksa sot në kuadër të grupit “A” eliminatorë për Euro 2020 mundi Çekinë me rezultatin 2:1, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo fitorja e dytë për “dardanët” pas asaj ndaj Bullgarisë në transfertë, duke bërë që Kosova të marrë kryesimin në

Muriqi: Për këtë Kosovë dhe tifoz i’a vlen edhe të vdesësh!

Vedat Muriqi, pa dyshim se është një ndër futbollistët më në formë shqiptarë që luajnë në Europë. Sulmuesi kosovar i Fenerbahçes, shënoi golin e parë sot përballë Çekisë, duke hapur rrugën e fitores së “dardanëve”, shkruan “infOSport.mk”. Ai pas përfundimit të ndeshjes dha një deklaratë të madhe, duke thënë se për

Vojvoda: Jemi skuadër e re, por kemi synime shumë të mëdha

Heroi i përfaqësueses së Kosovës, Mërgim Vojvoda, ka folur shkurt pas fitores së madhe ndaj Çekisë, duke pohuar se “dardanët” kanë synime shumë të mëdha, edhe përkundër faktit se janë një skuadër e re. “Ne me këtë fitore i treguam gjithë Botës se ne nuk lëshojmë pejë. Jemi skuadër e re