Skandali në ndeshjen ndaj Shqipërisë, ja fjalët e yllit francez, Grizman

Sulmuesi i Francës, Antuan Grizman, ka komentuar skandalin që ndodhi mbrëmë në ndeshjen eliminatore të grupit “H” kundër Shqipërisë. Ky takim nisi në mënyrën më të keqe të mundshme, pasi vendasit ngatërruan himnin e Shqipërisë me atë të Andorras. Për ta vazhduar skandalin, spikeri i ndeshjes iu drejtua futbollistëve dhe tifozëve shqiptarë

Futsal Shkupi fitues i turneut “8 Shtatori”

Futsal Shkupi edhe për të dytin vit me rradhë ka arritur që të fitoj turneun ndërkombëtarë “8 Shtatori” që për çdo vit mbahet në lagjen Çento në organizim të Komunës së Gazi Babës për nder të pavarësisë së vendit tonë, njofton “infOSport.mk”. Kampionët e Maqedonisë së Veriut arsyetuan epitetin e skuadrës

Kosova 15 ndeshje pa humbje, shihni golat nga ndeshja kundër Çekisë (VIDEO)

Kosova është kryefjala e futbollit europian. “Dardanët” të shtunën në “Fadil Vokrri” mundën Çekinë me rezultatin 2:1, duke vazhduar në këtë mënyrë serinë e ndeshjeve pa humbje, që daton tashmë nga 13 nëntori i vitit 2017-të, kur në stadiumin e Mitrovicës “Adem Jashari”, kishin mundur Letoninë me rezultatin 4:3, shkruan

Skandal pas skandali në ndeshjen, Francë-Shqipëri (VIDEO)

Ndeshja e grupit “H” midis Francës dhe Shqipërisë nisi me vonesë, pasi organizatorët e këtij takimi në vend që të lëshojnë himnin shqiptarë, lëshuan atë të Andorrës, shkruan “infOSport.mk”. Një gjë e këtillë habiti futbollistët shqiptarë, sidomos Elseid Hysajn, mirëpo i njëjti megjithatë nuk u ndërpre deri në fund. Kjo shkaktoi

Futsal Shkupi do të luaj në finalen e turneut “8 Shtatori”

Futsal Shkupi do të luaj në finalen e madhe të turneut “8 Shtatori”, që mbahet për nder të Pavarësisë së shtetit tonë, njofton “infOSport.mk”. Skuadra “bardhekaltër” nga Çairi pas fitores 2:0 në ndeshjen e parë të këtij turneu ndaj ekipit serb të Vranjës, sonte mundi ekipin bullgar të Levski Sofjes me