Kur Alili është në formë, Gostivari vështirë ndalet (VIDEO)

Ylber Alili është një ndër futbollistët më të mirë në futbollin vendor. Kumanovari i transferuar sezonin e kaluar te Gostivari nga rradhët e Goblenit, shumë shpejtë u shndërrua në një nga futbollistët kyç të skuadrës, të cilën po e ndihmon edhe në këtë fillim sezoni,  shkruan “infOSport.mk”. Alili shënoi një gol

Lajm jo i mirë për Angellovskin, ndaj Slovenisë pa Egzon Bejtullain!

Fitorja e sontme ndaj Letonisë ka lënë pasoja te përfaqësuesja e Maqedonisë, kjo pasi “verdhekuqtë” për ndeshjen e rradhës, atë të 10 tetorit kundër Slovenisë, nuk do të mund të llogarisin në shërbimet e mbrojtësit Egzon Bejtullai, njofton “infOSport.mk”. Mbrojtësi i Shkëndijës u ndëshkua me të verdhë që në minutën e

Golat e Pandev dhe Bardhit gjatë 45 minutave të para ndaj Letonisë (VIDEO)

Maqedonia e Veriut ka zhvilluar një pjesë të parë të shkëlqyeshme përballë Letonisë, duke e mbyllur atë në favorin e saj me rezultatin 0:2, edhe pse ky rezultat mund të ishte edhe më i thellë në rast se Pandev, Triçkovski, Alioski dhe Elmaz do të tregoheshin më të ngadhtë para

Kristiano Ronaldo, pranë një rekordi të ri

Kristiano Ronaldo, është shumë pranë një tjetër rekordi me fanellën e kombëtares së Portugalisë. Yll i Juventusit është vetëm 2 gola larg kreut të listës së golashënuesve në kuadër të eliminatoreve për Kampionatet Europiane. Ronaldo numëron gjithsej 21 gola në kuadër të ndeshjeve eliminatore, ndërsa para tij është vetëm sulmuesi irlandez,

Granit Xhaka së shpejti do të bëhet baba

Granit Xhaka së shpejti do të bëhet baba dhe në këtë periudhë dëshiron të jetë pranës gruas së tij, Leonita Lekaj. Futbollisti i Arsenalit dhe njëherit përfaqësueses së Zvicrës, madje është i gatshëm të lërë dhe disa ndeshje pa luajtur, pasi sipas tij,  ka gjëra më të rëndësishme se futbolli. “Ka

U21, Shqipëri-Austri: Bushi lë në stol dyshen e Shkëndijës, Imeri-Zejnullai

Kombëtarja shpresa e Shqipërisë sot do të zhvillojë edhe ndeshjen e saj të katërt në kuadër të grupit të tretë eliminatorë për “Euro 2021”, ku për kundërshtarë do të ketë Austrinë, shkruan “infOSport.mk”. Trajnerët e të dyja skuadrave tashmë kanë publikuar edhe formacionet zyrtare, ndërsa Alban Bushi ka vendosur që të

Angli – Kosovë,  sonte të rinjtë ndezin atmosferën

Sonte në “KCOM Stadium”, aty ku ndeshjet e saja i zhvillon skuadra eHull Sitit, përfaqësuesja shpresa e Kosovës do të zhvillojë ndeshjen e tretë kualifikuese në kuadër të grupit 3, e velfshme për eliminatoret e 2021, shkruan “infOSport.mk”. Njëherit kjo ndeshje do të jetë paralajmërim për ndeshjen e nesërme midis skuadrave

Lajm jo i mirë për trajnerin e ri të Shkupit, Akin!

Sulmuesi kroat i FC Shkupit, Marin Jurina është dënuar me dy ndeshje nga ana e Komisionit Discipinorë pranë Federatës së Futbollit të Maqedonisë, për shkak incidentit të shkaktuar me futbollistin kundërshtarë të Struga Trim Lum, Arben Tafe, në ndeshjen që këto dy skuadra e zhvilluan në Strugë, njofton “infOSport.mk”. Kësisoj golashënuesi