Valon Berisha flet për “zënkën” me Muriqin rreth ekzekutimit të penaltisë

Valon Berisha pa dyshim se ishte një ndër futbollistët më të mirë të Kosovës sonte në transfertën ndaj Anglisë, ku shënoi dy nga gjithsej 3 golat e përfaqësueses “Dardane”, shkruan “infOSport.mk”.

Ai shënoi golin e parë dhe të dytë, teksa mund të shënonte edhe golin e tretë, në rast se Vedat Muriqi në minutën e 55-të i lejonte të ekzekutonte goditjen nga pika e bardhë. Megjithatë sulmuesi i Fenerbahçes, që njëherit edhe e përfitoi penaltinë në favor të Kosovës, nuk i mundësoi një gjë të tillë, madje pati një debat mes tyre.

“Muriqin e kam vëlla, jam i gëzuar për golin, si çdo futbollistë, ashtu edhe unë dëshiroja të shënojë “hat-trick:, por kjo nuk ka shumë rëndësi, ne jemi familje dhe kalojmë mirë me njëri-tjetrin shumë kohë, ashtu që gëzohem që edhe ai shënoi gol, pasi është në formë shumë të madhe dhe i dëshirojë të vazhdojë kështu edhe me ekipin e tij Fenerbahçe”, – tha Berisha.

Leave a Reply