Baneri i “Dardanëve” që nuk u lejua të futet mbrëmë në stadiumin “Sent Meri”

Ndeshjen e mbrëmshme kundër Anglisë, shumë tifoz shqiptarë kanë dashur ta shohin nga stadiumi. Megjithatë, vetëm disa “dardanë” kanë qenë atje për t’i mbështetur futbollistët e tyre, të cilët zhvilluan një super ndeshje ndaj një gjiganti, si Anglia. Një baner i përgatitur nga ta pikërisht për këtë ndeshje, nuk është lejuar

Kosova me një mungesë të rëndësishme ndaj Malit të Zi!

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll bëri një paraqitje shumë të mirë në ndeshjen e mbrëshme ndaj Anglisë, ku edhe përkundër disfatës 5:3 la një përshtypje shumë të madhe në mesin e gjithë futbolldashësve të vërtetë. Valon Berisha realizoi dy gola, ndërsa Vedat Muriqi një, për tre golat e Kosovës ndaj njërit

ZYRTARE: Franc Veliu i bashkohet Useinit te Gjilani

Skuadra e Gjilanit ka arritur marrëveshje me qendërmbrojtësin nga Shqipëria, Franc Veliu. Veliu i lindur në Vlorë, te skuadra nga Superliga e Kosovës vjen  si futbollist i lirë, pasi së fundmi ishte pjesë e Flamurtarit, aty ku kishin luajtur bashkë edhe me mesfushorin tetovar, Muhamed Useini, që gjithashtu gjatë kësaj merkatoje,

Tifozët kosovar i marrin kapelën policit anglez, ai ju “vjedhë” Plisin! (VIDEO)

Më shumë se 20.000 tifoz shqiptarë ishin të pranishëm rrugëve të Sautemptonit, ku një pjesë e bukur prej tyre madje i lejuan vetes të bënin shaka edhe me policët anglez, të cilët si xhentëllmen të mëdhenj ua kthyen në të njëjtën mënyrë. Siç shihet edhe në videon më poshtë njëri prej

Anglezët të mahnitur me tifozët kosovar! Kosova në “djepin e futbollit” luajti si në shtëpinë e saj (VIDEO)

Anglia dhe Kosova mbrëmë në stadiumin “Sent Meri” në Sautempton zhvilluan një ndeshje spektakolare, që në fund u mbyll me fitoren 5:3 të “Albionit Krenar”, ndërsa ajo që bëri shumë bujë në mediat angleze, ishte përkrahja e skuadrës “Dardane” nga tribunat e stadiumit, ku anglezët nuk mbajnë mend ndonjëherë që