Renova-Shkëndija, formacionet zyrtare

Sot në kuadër të javës së 6-të në elitën e futbollit vendor në program është derbi lokal i Tetovës midis dy skuadrave shqiptare, Renovës dhe Shkëndijës, njofton “infOSport.mk”.

Bujar Islami dhe Erhan Selimi veçmë kanë bërë zyrtare formacionet, me të cilat do të zbresin në fushë pas pak.

#FORCARENOVA🔵⚪️

Публикувахте от K.F Renova в Сряда, 18 септември 2019 г.

Te Renova nuk vërehen shumë ndryshime, me Altin Sefon, që do luaj si sulmues i rrejshëm, ndërsa në anën tjetër bie në sy mungesa e dy Ibraimave në formacionin e parë. Besarti ndodhet në bankinë, ndërsa Agimi është jashtë kombinimit.

Kësisoj sulmin e Shkëndijës nga fillimi do e udhëheqin Nafiu dhe Shefiti, të cilët do kenë ndihmën e dy brazilianëve Felipe dhe Zhunior.

XI startuese 🙌🏻🔴 LIVE në Shkëndija Channel 👉 YouTube

Публикувахте от KF Shkëndija в Сряда, 18 септември 2019 г.

 

Leave a Reply