Çallandes publikon listën për ndeshjet e tetorit, rikthehet Rashica

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Çallandes, ka publikuar listën e futbollistëve që do t’i ketë në dispozicon për dy ndeshjet e këtij muaji, në miqësoren kundër Gjibraltarit, më 10 tetor dhe në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 kundër Malit të Zi, më 14 tetor. Përgatitjet për këto dy ndeshje Dardanët

Gjithsej të etiketuara

Ilieski: Ndaj Makedonija GJ.P luajmë vetëm për fitore

Të shtunën FC Shkupi do të zhvillojë transfertën ndaj Makedonija Gjorçe Petrovit në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 9-të në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë së Veriut. Pas fitores së madhe ndaj Shkëndijës javën që shkoi, ekipi i drejtuar nga trajneri Qatip Osmani ka ushtruar nën atmosferë pozitive,

Petkoviç publikon listën, Shaqiri nuk bënë pjesë sërish!

Trajneri i përfaqësueses së Zvicrës, Vladimir Petkoviç e ka bërë publike listën e të ftuarve për dy ndeshjet eliminatore të tetorit, që “helvetikët” do ti zhvillojnë kundër Danimarkës dhe Irlandës. Në mesin e futbollistëve të ftuar nuk bënë pjesë emri i Xherdan Shaqirit, mirëpo kësaj rradhe arsyeja e mos ftesës është

Angellovski: Jam i bindur se me Slloveninë do të performojmë në nivel

Seleksionuesi i pwrfaqwsueses sw Maqedoniw nw futboll, Igor Angellovski pasi ka publikuar listën e futbollistëve për dy ndeshjet eliminatore për KE 2020 me Slloveninë dhe Poloninë, potencon se janë dy takimet më të rëndësishme në këtë cikël kualifikues. Angellovski beson se ekipi përfaqësues kundër Sllovenisë do të sjellë performansën më të

Reali dhe Milani vijnë me një shkëmbim të bujshëm

Fantazisti spanjoll Isko ka përfunduar jashtë planeve të Zinedine Zidane dhe thuajse nuk po luan fare në këtë fillim sezoni, ndërsa mediat spanjolle konfirmojnë se futbollisti është në shitje dhe se pritet të largohet që në janar. Është “Don Balon”, që ka dhënë lajmin se drejtuesit e Realit të Madridit kanë

Xhiampaolo: Dikur bëja tifo për Interin, por nuk jam këtu për ta shkatërruar Milanin

Marko Xhiampaolo gjatë verës së kaluar u emërua trajner i Milanit dhe nuk e ka nisur aspak mirë aventurën e tij me “Rosonerët”. Nën drejtimin e tij, Milani në 6 xhirot e para ka marrë vetëm dy fitore, ndërsa në katër ndeshje ka pësuar disfata. Në një intervistë për “La Lene”, Xhiampaolo

Intelektualët ia urojnë ditëlindjen në mënyrë të veçantë Izair Eminit

Sulmuesi tetovar Izair Emini sot feston ditëlindjen, ndërsa tifozët e klubit ku luan aktualisht, Dritës nuk e kanë lënë vetë në këtë ditë të veçantë. Ata janë tubuar në “Fan klubin” e tyre ku e kanë pritur sulmuesin që ishte së bashku me Ardian Cuculin. Aty i është uruar ditëlindja me një

Granit Xhaka i lumtur që mbanë shiritin e kapitenit te Arsenali

Mesfushori shqiptarë i Përfaqësueses së Zvicrës, Granit Xhaka, këtë fillim sezoni është emëruar kapiten te Arsenali. Pavarësisht kritikave të shumta nga tifozët për paraqitjet në fushë, 26 vjeçari po gëzon respekt të madh nga ana e trajnerit, Unaj Emery. “Jam shumë krenar. Jam shumë i lumtur që nga koha kur erdha këtu,

Gjermanët e Gladbahut provokuan me kryq në Turqi, mirëpo e pësojnë keq!

Nata e kaluar në Liga Europa nuk ka kaluar pa incidente. Pas atij droni të hedhur në ndeshjen mes Dudelanzh dhe Karabag, përleshjes së tifozëve të Frankfurtit me policinë portugeze dhe mbështetësit të Guimaresh, një tjetër episod jo edhe aq i këndshëm ka ndodhur edhe në Turqi, në ndeshjen midis

Valon Behrami nuk është më pjesë e Sionit!

Mesfushori shqiptar ka shkëputur kontratën me këtë skuadër, vetëm pas katër muajve të kaluara. 34-vjeçari iu bashkua klubit zviceran si një transferim i lirë nga skuadra italiane e  Udineses, por aventura e tij në Zvicër nuk shkoi në mënyrën më të mirë. Mediat zvicerane kanë raportuar se deri tek shkëputja e kontratës