Spektakël dhe huliganizëm në derbin e “Murit të Berlinit”, portieri hero ndalon rrahjen mes tifozëve (VIDEO)

Shumëkush e quan derbi i “murit të Berlinit” dhe ndeshja mes Union Berlin dhe Herta Berlin sot ka treguar se sa shumë përjetohet kjo sfidë në qytetin gjerman. Përballë viheshin për herë të parë në Bundesligë 1 skuadrat e qytetit të Berlinit, që i përkasin zonave të ndara për shumë

Juve i kundërpërgjigjet Interit, fiton derbin e Torinos (VIDEO)

Juventusi i është kundërpërgjigjur Interit, teksa mundi Torinon në derbin lokal me rezultatin minimal 1:0 në ndeshjen e vlefshme të javës së 11-të në “Serie A”, njofton “infOSport.mk”. Golin e vetëm për “Zonjën e Vjetër” e realizoi holandezi Matis de Ligt në minutën e 70-të, kur mjaft mirë shfrytëzoi një pasim

Sharkoski, futbollisti i parë që i shënon Ak.Pandevit në Strumicë

Akademia Pandevi sot përballë Rabotniçkit nuk shkoi më shumë se një barazim 1:1, që ishte i dyti në teren vendas gjatë sezonit aktual, njofton “infOSport.mk”. Ishte ky një rezultat befasues ndoshta, ndërsa ajo që vlen të theksohet për këtë ndeshje është fakti se goli i shënuar nga ana e futbollistit të

Me dy plumba në kokë eliminohet kryetifozi i Partizanit të Beogradit!

Një ngjarje e rëndë ka tronditur mbrëmjen e djeshme kryqytetin serb, Beogradin. Një prej drejtuesve më famëkeq të tifozëve të Partizanit të Beogradit “Alcatraz”, Ljubomir Kica Markoviç është ekzekutuar me dy plumba në kokë, edhe pse në drejtim të tij ishin shkrepur plotë 6 plumba, njoftojnë mediat serbe. Ngjarja e rëndë

Ismaili: Struga udhëhiqet nga një trajner i mirë, por ne pretendojmë pikët maksimale

Nesër Shkupi dhe Struga Trim Lum përballen në Çair në kuadër të xhiros së 13-të në elitën e futbollit vendor. Në këtë sfidë të dyja skuadrat vijnë pas kualifikimeve në çerekfinale të Kupës në mesjavë, ndërsa për herë të dytë në këtë sezon do të përballen ndërmjet veti në kampionat,