Niko Kovaç nuk është më trajner i Bajernit të Munihut

Ka marrë fund aventura e strategut kroat, Niko Kovaç në krye të gjigandëve gjerman të Bajernit të Munihut. Tekniku kroat edhe zyrtarisht është shkarkuar nga drejtuesit e klubit “bavarez”. Fillimisht ishin mediat gjermane që raportuan një gjë të tillë, më pas edhe vetë skuadra kampione e Gjermanisë. Nëpërmjet një postimi të shkurtër

Herolind Shala i siguron fitoren Valerengas (VIDEO)

Herolind Shala ka rezultuar deçiziv në fitoren e Valerengas kundër Brann në ndeshjen e vlefshme të javës së 27-të në Superligën e Norvegjisë, teksa realizoi golin e vetëm dhe të fitores për skuadrën e tij, njofton “infOSport.mk”. Anëtari i përfaqësueses së Kosovës realizoi një super gol në minutën e katërt shtesë

Zhegrova asiston, Ademi shënon kundër Ksamaksit të Taulant Seferit (VIDEO)

Bazeli ka barazuar 1:1 kundër Ksamaksit në ndeshjen e vlefshme të javës së 13-të në elitën e futbollit zviceran, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo një super ndeshje, në të cilën kryefjala dolën të jenë futbollistët shqiptarë, që luajnë tek të dyja skuadrat. Edhe te Bazeli, edhe te Ksamaki në lojë u inkuadruan

Futsal Shkupi nuk njeh kundërshtarë, Crna Reka viktima e rradhës

Futsal Shkupi ka regjistruar edhe fitoren e katërt nga po aq ndeshje të zhvilluara në elitën e futsalit vendor, duke iu bashkuar Juventus Seravës, që gjithashtu në 4 javët e para të sezonit të ri dinë vetëm për fitore, njofton “infOSport.mk”. Skuadra “bardhekaltër” nga Çairi mundi Crna Rekën me rezultatin 7:2,

Armend Alimi regjistroi “hat-trikun” e tij të parë me Shkëndijën (VIDEO)

Dita e sotme (03 nëntor, 3019) ka  rezultuar shumë pozitive për mesfushorin kumanovar, Armend Alimi, njofton “infOSport.mk”. Numri 5 i Shkëndijës regjistroi “hat-trikun” e tij të parë me fanellën e “kuqezinjëve”, pjesë e të cilëve është që nga vera e vitit 2014-të. https://www.facebook.com/infosport.mk/videos/544727253046732/ Alimi me Shkëndijën numëron gjithsej 188 ndeshje dhe 35 gola

Vardari nuk ndalet, mund edhe Renovën dhe shkon në +5 ndaj vendit të dytë (VIDEO)

Vardari ka regjistruar edhe fitoren e 9-të nga gjithsej 13 ndeshje të zhvilluara këtë edicion në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Aleksandar Vasoski në arenën “Todor Proeski” mundën Renovën me rezultatin 2:0, me nga një gol të shënuar në secilën pjesë. https://www.facebook.com/infosport.mk/videos/2373079672957646/ Golin e parë për “kuqezinjtë” nga