Armend Alimi regjistroi “hat-trikun” e tij të parë me Shkëndijën (VIDEO)

Dita e sotme (03 nëntor, 3019) ka  rezultuar shumë pozitive për mesfushorin kumanovar, Armend Alimi, njofton “infOSport.mk”.

Numri 5 i Shkëndijës regjistroi “hat-trikun” e tij të parë me fanellën e “kuqezinjëve”, pjesë e të cilëve është që nga vera e vitit 2014-të.

Armend Alimi shenon golin e pare ne rrjeten e Borecit

Armend Alimi shenon golin e pare ne rrjeten e BorecitSHKËNDIJA – BORECI 1:0(A. Alimi 22')

Публикувахте от infosport.mk в Неделя, 3 ноември 2019 г.

Alimi me Shkëndijën numëron gjithsej 188 ndeshje dhe 35 gola të shënuar, 5 prej të cilëve këtë edicion.

Armend Alimi shenon edhe golin e dyte personal dhe te tretin per Shkendijen perballe Borecit

Armend Alimi shenon edhe golin e dyte personal dhe te tretin per Shkendijen perballe BorecitSHKËNDIJA – BORECI 3:0(A. Alimi 30')

Публикувахте от infosport.mk в Неделя, 3 ноември 2019 г.

 

Alimi përveç 3 golave të shënuar në ndeshjen e sotme kundër Borecit, realizoi edhe nga një gol tjetër në ndeshjet kundër Rabotniçkit dhe Renovës, ndërsa gjithashtu numëron edhe dy asistime.

Armend Alimi kompleton "hat-trikun" ndaj Borecit

Armend Alimi kompleton "hat-trikun" ndaj BorecitSHKËNDIJA – BORECI 4:0(A. Alimi 66')

Публикувахте от infosport.mk в Неделя, 3 ноември 2019 г.

 

Leave a Reply