Muamed Sejdini bëhet anëtar i ri i Komisionit për Asosiacione Kombëtare të UEFA-së

Presidenti i Federatës së futbollit të Maqedonisë, Muamed Sejdini është emëruar anëtar i ri i Komisionit për Asosiacione Kombëtare të UEFA-së, trup që vendos për çështje të rëndësishme në lidhje me futbollin europian dhe regullon marrëdhëniet ndërmjet Asosiacioneve anëtare të UEFA-së dhe Shtëpisë së futbollit europian. Kyçja e Muamed Sejdinit në

Po rikthehet Shkëndija e vjetër, 4 ndeshje rradhazi pa gol të pranuar

Shkëndija të dielën në Tetovë kundër Borecit regjistroi fitoren më të thellë të këtij edicioni, njofton “infOSport.mk”. Skuadra kampione e vendit shënoi fitore 4:0, duke vazhduar në këtë mënyrë serinë e rezultateve pozitive. Ishte kjo fitorja e tretë në 4 ndeshjet e fundit, përfshirë këtu edhe atë të Kupës kundër

Liverpulli refuzon hotelin luksoz, drejtuesit e saj nuk respektonin të drejtat e njeriut

Liverpulli është duke marrë masat për të udhëtuar drejt Dohës së Katarit, aty ku do të marrë pjesë në ndeshjet e Kupës së Botës për klube. Skuadra angleze  do të përfaqësojë Europën si fituese e Ligës së Kampionëve për edicionin që lamë pas. Skuadrës angleze i është ofruar një hotel luksoz,

“Bild” zbulon favoritin për stolin e Bajernit

Prestigjiozja gjermane, “Bild”, ka zbuluar favoritin për stolin e Bajern Munih, pas shkarkimit të Niko Kovaç. Bordi drejtues i Bajern Munih mbrëmë ka vendosur që të ndajë rrugët me trajnerin kroat, Niko Kovaç, pas rezultateve aspak të mira këtë sezon. Tashmë, dilema kryesore është se kush do ta marrë timonin e gjigantit

Mediat shqiptare shkruajnë për problemet kardiake të ish-sulmuesit të Pobedës

Ish sulmuesi i Pobedës, Kyrian Nvabueze është lojtari i momentit në Superligën shqiptare. Nigeriani me pasaportë amerikane kryeson listën e golashënuesve me 11 gola të shënuar nga po aq ndeshje. 7 gola prej tyre i ka shënuar në katër ndeshjet e fundit. Nuk ka humbur asnjë ndeshje me Laçin dhe i

Dyshja e Bazelit, Zhegrova-Ademi në formacionin e javës në Zvicër

Edon Zhegrova dhe Kemal Ademi mbrëmë dolën të jenë protagonist te Bazeli në ndeshjen kundër Ksamaksit, teksa falë kësaj dyshe shumë herë kampionët e Zvicrës morrën një barazim 1:1, njofton “infOSport.mk”. Zhegrova ishte në rolin e asistuesit, ndërsa Ademi në atë të ekzekutuesit, ndërsa që të dy janë përfshirë në formacionin