Arsenali i heq shiritin e kapitenit Granit Xhakës!

Granit Xhakës i është marrë shiriti i kapitenit te Arsenali, pas sjelljes së tij në ndeshjen kundër Kristal Pallasit. Një gjë të tillë ka konfirmuar vetë trajneri, Unaj Emeri. Tashmë rolin e kapitenit te “topçinjtë” do ta luaj Pjer Emerik Obamejang, i cili ishte kapiten i dytë paz futbollistit shqiptarë. Xhaka

Ndeshje e çmendur për histori në Londër, Çelzi dhe Ajaksi barazojnë 4:4 (VIDEO)

Çelzi dhe Ajaksi kanë dhuruar spektakël mbrëmjen e sotme në kuadër të Ligës së Kampionëve, duke zhvilluar një ndeshje të çmendur në “Stemford Brixh”, që në fund u mbyll me shifrat 4:4, njofton “infOSport.mk”. Holandezët zhvilluan një lojë shumë të mirë dhe pas një ore lojë avansonin me rezultatin 4:1. Dy

Përmbysje spektakolare e Dortmundit ndaj Interit (VIDEO)

Borusia Dortmundi me një përmbysje spektakolare ka arritur që të mund Interin dhe të jetë më afër Barcelonës në garën për dy pozitat e para në grupin “”F” të Ligës së Kampionëve, njofton “infOSport.mk”. Pjesa e parë doli të jetë perfekte për Interin, që falë golave të shënuar nga Lautaro Martinez

Mbrëmje e çmendur në Ligën e Kampionëve, Dortmundi përmbys Interin, Çelzi dhe Ajaksi shënojnë 8 gola

Mbrëmje e çmendur. Kështu mund të vlerësohet mbrëmja e sotme në kuadër të Ligës së Kampionëve, ku në 6 ndeshjet e zhvilluara të orës 21:00 u shënuan plotë 27 gola, apo nga 4.5 gola për ndeshje, njofton “infOSport.mk”. “Sinjal Iduna Park” dhe “Stemford Brixh” dolën të jenë dy epiqendrat e

FFM i pajisë me diploma A të UEFA-së gjeneratën e parë të trajnerëve për portierë

Gjashtë kandidatë për trajnerë, Sasha Iliq, Goran Simov, Lupço Kmetovski, Pece Korunovski, Filip Maxhovski dhe Tome Pandev, si dhe tre instruktorët për trajnerë të portierëve Danço Celeski, Zoran Micevski dhe Suad Zendeli pranuan diplomat dhe liçensat e tyre pasi që me sukses kompletuan trajnimin për trajnerë dhe instruktorë për pajisje

Milani më i dëmtuari nga arbitrat, Juventusi më i favorizuari!

Seria A është një nga kampionatet me më shumë polemika, për sa i përket vendimeve të arbitrave. Ndonëse i pranishëm në këtë kampionat është VAR-i, përsëri polemikat janë të shumta, ku edhe gabimet disa herë kanë qenë të mëdha. “Calciomercato.it”, ka publikuar një listë me emrat e ekipeve që janë dëmtuar

Zyrtare, Patrik Shik nuk do të luaj ndaj Kosovës

Tashmë gjithçka është zyrtare. Sulmuesi më i mirë Çekisë, Patrik Shik do ti mungojë kombëtares çeke në ndeshjet e nëntorit kundër Kosovës dhe Bullgarisë. Federata e Futbollit të Çekisë ka publikuar sot në faqen zyrtare listën e futbollistëve, ndërsa në mesin e emrave të publikuar nuk bënë pjesë sulmuesi i Romës,